Home / Artykuły / Jak dbać o swojego Mercedesa? Poznaj tipy na wiosnę

Jak dbać o swojego Mercedesa? Poznaj tipy na wiosnę

Właściciele pojazdów klasy premium mają przed sobą szczególnie ważną misję. Spora inwestycja w samochód niesie za sobą zobowiązanie w postaci sumiennego dbania o jego kondycję, stan i wygląd. Nie ma tu miejsca na półśrodki – im więcej my damy naszej maszynie, tym lepiej nam się ona odwdzięczy. Troska jest więc wskazana. A najlepszym momentem na to jest wiosna. Chcesz się dowiedzieć, jak najlepiej zadbać o swojego Mercedesa? Podpowiadamy!

Częste mycie… wydłuży mu życie!

Utrzymanie luksusowego pojazdu w nienagannym stanie wymaga sporo uwagi. Żeby pięknie się prezentował, należy go regularnie myć, woskować i sprawdzać stan lakieru. A do tego przydadzą się profesjonalne środki chemiczne i akcesoria, które pomogą wygrać z nieestetycznymi zabrudzeniami. Trzeba unikać myjni bezdotykowych, których ostre i często uszkodzone szczotki mogą naruszyć lakier. Automatyczne myjnie nie są dobre dla żadnych czterokołowców – najbardziej zaś mogą zaszkodzić drogim samochodom klasy premium.

Jeżeli myjemy maszynę własnoręcznie, unikajmy wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych w pełnym słońcu. Przyspieszy to odparowywanie wody i pozostawi na lakierze trudne do usunięcia plamy i zacieki. Dlatego lepiej zabierać się za takie zabiegi w pochmurne dni. Pierwszym krokiem powinno być wtedy spłukanie auta wodą pod wysokim ciśnieniem. Dopiero później nałóżmy szampon lub pianę aktywną, których zadaniem będzie rozcieńczenie zaschniętego brudu. Całość na koniec spłukujemy wodą.

Dopiero teraz zaczynamy mycie ręczne. Najlepiej sprawdzą się tutaj rękawice z mikrofibry, które będą lepsze od gąbek i szczotek drapiących i uszkadzających lakier. Im mniejszy nacisk i tarcie, tym lepiej dla tej delikatnej powierzchni. Cały proces mycia najlepiej rozpocząć od góry, przez szyby, kończąc na dolnych częściach pojazdu. Na koniec znów spłukiwanie wodą.

Przegląd to podstawa

Raz w roku bezwzględnie należy udać się na przegląd. Ale nie tylko ten wymagany przepisami prawa, ale także pełną, kompleksową kontrolę u doświadczonych specjalistów. Najlepiej do tego celu wybrać autoryzowany serwis Mercedesa, w którym będziemy mieć pewność, że naszym autem zajmą się wykwalifikowani specjaliści. Warto wybierać miejsca sprawdzone, cieszące się popularnością i zaufaniem klientów, np. Autoryzowany serwis AUTOREDUTA Mercedes-Benz. Szczególnie że umówienie wizyty w serwisie jest bardzo proste – wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej, wpisać cel wizyty i dane samochodu, a doradca oddzwoni i wybierze dogodny dla nas termin.

Auta klasy premium wymagają więcej uwagi i troski. Wysoka cena idzie w parze z koniecznością stałego kontrolowania wszystkich elementów. Nie lekceważmy ostrzeżeń i świecących się kontrolek na desce rozdzielczej. Każde ostrzeżenie wymaga od nas sprawdzenia stanu pojazdu. Tak, by nie doprowadzić do żadnej poważniejsze awarii.

Co jeszcze?

Dbanie o Mercedesa to również doglądanie wszystkich wewnętrznych elementów. Regularne czyszczenie klimatyzacji, odkurzanie, wymiana filtrów i płynów oraz wycieraczek. Wszystko to powinno nam wejść w nawyk, bo nawet najmniejsze uszkodzenia czy zabrudzenia mogą doprowadzić do przykrych konsekwencji. Im bardziej sumienna będzie nasza pielęgnacja, tym dłużej uda nam się utrzymać luksusowy samochód w doskonałej kondycji. Tak, by nie tylko doskonale się prezentował, ale też spełniał bezbłędnie wszystkie swoje funkcje, zapewniał bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 0,490 sek