Home / Artykuły / Jak wybrać odpowiednie haki holownicze?

Jak wybrać odpowiednie haki holownicze?

Haki holownicze mają swoich zwolenników jak i przeciwników, jednak nie da się zaprzeczyć, że w niektórych sytuacjach jest to niezbędne rozwiązanie. Zapoznaj się więc z informacjami na temat haków, aby wybrać najlepszy model dla swojego auta.

  1. Wady i zalety związane z posiadaniem haka
  2. Największy wybór haków holowniczych
  3. Czy warto kupować używane haki holownicze?
  4. Dlaczego nie powinno się oszczędzać na takim zakupie?

Z poniższym poradnikiem nie tylko kupisz odpowiedni hak, ale też znajdziesz go w najlepszej cenie.

Wady i zalety związane z posiadaniem haka

Przeciwnicy montowania haków holowniczych twierdzą, że taki wystający element psuje walory wizualne samochodu. Na szczęście, jeżeli tylko kupisz odpowiednio dobrany model, będzie on pasował do samochodu i nie będzie rzucał się w oczy. Z drugiej strony, nawet jeżeli hak wpłynie negatywnie na wygląd, to czasami jego montaż jest konieczny. Zalety związane z posiadaniem haka są niezaprzeczalne, szczególnie jeżeli regularnie potrzebujesz przewozić większą ilość rzeczy. W przypadku aut firmowych, które są wykorzystywane do ciągnięcia przyczep, z takiego zakupu nie da się zrezygnować. Pojawia się jednak wówczas pytanie o to, które haki holownicze auto-hak wybrać, bo oferta jest bardzo zróżnicowana, a każdy sprzedawca zachwala oferowane przez siebie rozwiązania.

Największy wybór haków holowniczych

Niezależnie od tego, które haki holownicze producent wzbudziły twoje zainteresowanie, największy wybór znajdziesz na popularnym portalu aukcyjnym. Odwiedzając stronę haki holownicze możesz przebierać w ponad kilkudziesięciu tysiącach różnych propozycji. Bez problemu uda ci się więc zakupić odpowiedni hak, a dzięki możliwości porównania ceny różnych sprzedawców kupisz go bez ponoszenia niepotrzebnych kosztów. Musisz jednak określić, czy interesuje cię kompletny zestaw, na który składa się kula wraz z belką czy też chcesz nabyć pojedyncze elementy. Wybierając gotowe haki holownicze steinhof zdecydowanie ułatwisz sobie późniejszy montaż, szczególnie jeżeli chcesz go przeprowadzić we własnym zakresie. Z drugiej strony, jeżeli nie jesteś pewny, czy uda ci się to zrobić prawidłowo, lepiej skorzystać z usług doświadczonego fachowca, aby później uniknąć problemów związanych z zerwaniem haka. Taka sytuacja mogłaby narazić kierowcę na wiele problemów, szczególnie gdyby doszło do niej na ruchliwej ulicy. W znalezieniu dobrego haka pomocne będą marka samochodu, jego model oraz wersja nadwozia. Dzięki temu szybko dobierzesz pasujący hak. Ma to istotne znaczenie nie tylko ze względu na odpowiednią wytrzymałość całej konstrukcji, ale też taki hak będzie lepiej wyglądać z konkretnym pojazdem.

Czy warto kupować używane haki holownicze?

Atrakcyjne ceny, jakie można znaleźć na wspomnianym portalu sprawiają, że każdy kierowca może sobie pozwolić na zakup wysokiej jakości haków. Część kierowców zastanawia się jednak nad tym, czy nie taniej byłoby sięgnąć po haki holownicze używane. Przy takich zakupach lepiej jednak zachować ostrożność i dokładnie sprawdzić stan haka, szczególnie że różnice pomiędzy nowymi a tymi używanymi nie będą wysokie. Jeżeli jednak będziesz zainteresowany używanym modelem, warto ograniczyć wybór do markowych rozwiązań jak haki holownicze thule. Wysoka jakość tych części sprawi, że nawet model z drugiej ręki powinien ci jeszcze długo posłużyć. Istotne jest również to, jak przeprowadzisz haki holownicze montaż. Wielu producentów dołącza do swoich produktów instrukcję, dzięki której nie powinieneś mieć problemów z zamontowaniem haka. Jeżeli jednak miałbyś jakiekolwiek wątpliwości lub problemy, za niewielkie pieniądze znajdziesz odpowiedniego fachowca, który poradzi sobie z tym w krótkim czasie. Dotyczy to zarówno produktów nowych jak i sprawdzi się wtedy, gdy zdecydujesz się kupić używane haki holownicze.

Dlaczego nie powinno się oszczędzać na takim zakupie?

Na pierwszy rzut oka trudno jest zauważyć różnice pomiędzy tanimi modelami haków, a tymi z wyższej półki. W praktyce jednak jest ona ogromna i wynika między innymi z jakości zastosowanej stali. Powinna być ona na tyle wytrzymała, aby bez ryzyka można było przez długi czas ciągnąć załadowaną przyczepę. Oferujący haki holownicze sklep z produktami sprzedawanymi przez różne firmy posiada wiele porządnych haków, więc możesz być spokojny o ich jakość. Gdybyś jednak miał wątpliwości czy wybrany przez ciebie model będzie dobry dla posiadanego auta i poradzi sobie z przewidzianym obciążeniem, zawsze możesz skontaktować się ze sprzedawcą. Ten z pewnością podpowie ci najlepsze rozwiązanie. Planując natomiast zakup większej ilości haków holowniczych zawsze możesz najpierw wysłać maila lub zadzwonić do sprzedawcy. W większości przypadków pozwoli ci to otrzymać indywidualną ofertę, dzięki czemu koszt pojedynczego haka będzie niższy. Wówczas nawet najlepsze modele – czego przykładem mogą być haki Auto-Hak – kupisz w cenach, w których u konkurencji znalazłbyś dużo gorzej wykonane haki. Takie rozwiązanie zapewni ci spokój na wiele najbliższych lat.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
154 zapytań w 0,496 sek