Home / Artykuły / Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC? Skorzystaj z porównywarki!

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC? Skorzystaj z porównywarki!

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC? Skorzystaj z porównywarki! Dzięki temu będziesz mieć gwarancję, że ostatecznie wybierzesz najkorzystniejszą polisę OC dla siebie.

  1. Co to jest ubezpieczenie OC?
  2. Jak znaleźć odpowiednią polisę OC: polecane ubezpieczenie samochodu
  3. Jak działa porównywarka ubezpieczeń?

Zanim jednak przejdziemy do tematu, przypomnijmy na samym początku, czym właściwie jest ubezpieczenie OC i kto musi wykupić polisę tego rodzaju.

Co to jest ubezpieczenie OC?

Polisa OC to nic innego jak ubezpieczenie pojazdu. Każdy właściciel, który ma zarejestrowany pojazd w naszym kraju, obowiązkowo musi również wykupić ubezpieczenie OC.
Obowiązkowa polisa OC gwarantuje każdemu poszkodowanemu taką samą pomoc. Dokładniej wszystkie regulacje związane z zasadami likwidacji szkody oraz z wysokością świadczenia dla osoby poszkodowanej są praktycznie identyczne. Dlatego często poleca się, by wybrać najtańsze ubezpieczenie, ponieważ ostateczna cena nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia. Jej wysokość zależy od innych czynników – a mianowicie od taryfy interesującego nas towarzystwa ubezpieczeniowego oraz oceny ryzyka.
Co zatem wpływa na wysokość składki polisy? Towarzystwo ubezpieczeniowe zawsze pod uwagę bierze markę pojazdu, jego przebieg, wiek i dane techniczne – np. pojemność silnika. Ważny jest także wiek kierowcy oraz czas posiadania prawa jazdy. Nierzadko również ubezpieczyciel zwraca uwagę również na miejsce zamieszkania i sytuację życiową, związaną między innymi ze stanem cywilnym czy ilością dzieci. I to właśnie te przesłanki sprawiają, że dziś można znaleźć na rynku zarówno tanie, jak i droższe ubezpieczenia OC.

Oprócz OC kierowcy często również wykupują ubezpieczenie AC, NNW oraz Assistance. Ubezpieczenie AC nie jest obowiązkowe i wiąże się z gwarancją ochrony pojazdu od szkód, które zostały wyrządzone nie tylko przez osobę kierującą, ale i osoby trzecie. Autocasco zapewnia także zabezpieczenie od losowych zdarzeń, związanych na przykład ze szkodami wyrządzonymi przez pogodę czy zwierzęta. NNW natomiast to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Chroni kierowcę oraz pasażerów w sytuacji, gdy dochodzi do uszkodzenia ciała na skutek wypadku drogowego.

Jak znaleźć odpowiednią polisę OC: polecane ubezpieczenie samochodu

Jak szybko znaleźć korzystną ofertę? Podpowiadamy – z pomocą kalkulatora! Dzięki temu przyspieszysz swoje poszukiwania i będziesz mieć pewność, że ostatecznie wybierzesz najbardziej odpowiednią dla Ciebie polisę OC.

Warto wybierać taki kalkulator, który ostatecznie pokaże nam ranking obejmujący kilkanaście towarzystw ubezpieczeniowych. Im więcej ofert, tym lepiej. Jeśli szukasz odpowiedniej platformy, skorzystaj z tego co oferuje porównywarka ubezpieczeń samochodowych – http://ubezpieczenie-samochodu.net.pl/, gdzie znajdziesz darmowy kalkulator OC i AC.

Jak działa porównywarka ubezpieczeń?

Dobra porównywarka ubezpieczeń samochodowych to taka, która współpracuje z wieloma towarzystwami ubezpieczeniowymi. Jak już wspominaliśmy, im więcej ofert zostanie Ci przedstawionych, tym lepiej. Jak działa kalkulator OC? Wystarczy wypełnić formularz, podając między innymi rodzaj pojazdu, rok produkcji, markę oraz interesujący Cię zakres ubezpieczenia. Po kliknięciu odpowiedniego przycisku zostaniesz przekierowany na stronę, gdzie otrzymasz listę kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. W głównym rankingu znajdziesz informacje, ile będzie kosztować Cię roczne ubezpieczenie OC.

Zanim jednak wybierzesz interesujące Cię towarzystwo ubezpieczeniowe, możesz rozwinąć daną ofertę, by zapoznać się ze szczegółami. W szczegółach podaje się całkowitą cenę polisy, koszt w dwóch ratach oraz informacje na temat zakresu ubezpieczenia. Dodatkowo możesz w prosty i szybki sposób kupić ubezpieczenie OC online lub zamówić rozmowę z doradcą, bez konieczności przechodzenia na stronę ubezpieczyciela. Zatem porównywarka ubezpieczeń samochodowych jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli zależy Ci na szybkim znalezieniu odpowiedniej polisy OC oraz na ewentualnym jej kupieniu przez Internet. Porównywarka oc to nie tylko gwarancja najlepszej umowy ubezpieczenia, ale również pewność, że zapłacisz najtańsze OC. Biorąc pod uwagę wysokie ceny OC przy zakupie polisy, szkoda przepłacać, skoro można łatwo znaleźć tańsze ubezpieczenia samochodu.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. mi się udało znaleźć świetna promocję w vivus, biorąc u nich pożyczkę dostałam 200 zł zniżki na OC vivus.pl/beesafe a pożyczkę szybko spłaciłam bez zadnych kosztów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 1,386 sek