Home / Artykuły / Jaki jest koszt polisy OC na początku 2021 roku?

Jaki jest koszt polisy OC na początku 2021 roku?

Początek nowego roku, to nie tylko czas postanowień i snucia planów, ale i okres, w którym należy dopełnić wielu formalności. Dla części z kierowców jest to opłacenie OC, dlatego rodzi się pytanie, ile kosztuje ubezpieczenie auta. Sprawdzamy, jak to wygląda w 2021 roku, i z jakimi kosztami należy się liczyć!

OC: te czynniki mają wpływ na wysokość składki

OC to temat, który ma w zwyczaju dzielić kierowców. To, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, bywa źródłem licznych dyskusji. Nie zmienia to jednak faktu, że OC ma charakter obowiązkowy. Ubezpieczenie komunikacyjne jest bardzo ważne, ponieważ pełni rolę parasola ochronnego, gdy dojdzie do wypadku lub kolizji. Zdarzenia drogowe wiążą się na ogół z wysokimi kosztami, a dzięki wykupionej polisie OC, zyskuje się zabezpieczenie przed ewentualnymi roszczeniami. Tym ważniejsze jest posiadanie ważnego, zawsze aktualnego OC. W łatwy sposób można je znaleźć bez wychodzenia z domu, dzięki kalkulatorowi OC i/lub AC: https://www.mfind.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator-oc-ac.

Wszyscy, którzy poszukują OC i zastanawiają się, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, powinni wiedzieć, że wysokość składki uzależniona jest od wielu czynników. Wśród najważniejszych z nich należy wymienić: markę i model samochodu, dane techniczne (np. pojemność silnika i przebieg), a nawet Twój wiek i miejsce zamieszkania. Dlaczego zbierane są takie informacje? Mają one dać towarzystwu ubezpieczeniowemu wyobrażenie na temat kierowcy – czy często zdarzają mu się stłuczki, w jakim stanie jest jego pojazd itd. Na podstawie tych danych szacuje się, jakie jest prawdopodobieństwo uczestnictwa w wypadku i ustala wysokość składki.

Jaka będzie cena polisy OC w tym roku?

Dane są optymistyczne. Przez niemal cały rok 2020 na rynku ubezpieczeń panowała stabilizacja i wszystko wskazuje na to, że na początku nowego roku nie ma podstaw do tego, by obawiać się podwyżek. Wprost przeciwnie – zanotowano niewielki spadek średnich cen polis.

Nie da się jednoznacznie wskazać, ile kierowca musi zapłacić za ubezpieczenie OC. Jak sygnalizowaliśmy wcześniej – zależne jest to od wielu zróżnicowanych czynników. Dzięki danym za rok poprzedni można jednak w przybliżeniu ustalić koszty. Dla większości kierowców cena polisy powinna zmieścić się w przedziale 600-800 zł. Z wyższymi kosztami muszą liczyć się mieszkańcy dużych miast. Z rankingu OC wynika, że najwięcej za ubezpieczenie trzeba zapłacić we Wrocławiu, Gdyni i Gdańsku, gdzie ceny przekraczają 800 zł. Jakie są najniższe stawki? To nawet 180 zł dla właściciela pojazdu w województwie łódzkim! Aby zaoszczędzić na polisie OC, warto jest korzystać z porównywarek internetowych, które gromadzą w jednym miejscu oferty różnych ubezpieczalni.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
123 zapytań w 0,558 sek