Home / Artykuły / Jaki zakres ma ubezpieczenie OC na 30 dni? Artykuł sponsorowany przez LINK4

Jaki zakres ma ubezpieczenie OC na 30 dni? Artykuł sponsorowany przez LINK4

Jeżeli potrzebujesz zabezpieczyć auto na czas krótszy niż rok, to OC na 30 dni będzie rozwiązaniem idealnym dla Ciebie. Kto może z niego skorzystać? I na jakich warunkach? Przed Tobą wszystkie najważniejsze informacje odnoście tego, co możesz zyskać, zaopatrując się w tego typu polisę w LINK4.

Standardowe umowa ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej jest zawierana 12 miesięcy, po czym następuje jej przedłużenie. Jest to najczęściej spotykany rodzaj polisy ubezpieczeniowej.

Czasami jednak nie jest potrzebny aż tak długi okres ubezpieczenia. W takim przypadku możesz zaopatrzyć się w krótkoterminowe ubezpieczenie OC, które będzie obowiązywać przez 30 dni. Dla kogo ten wariant będzie idealnym rozwiązaniem?

Ubezpieczenie krótkoterminowe. Co to za polisa? 

Ubezpieczenie krótkoterminowe jest opcją przeznaczoną dla określonej grupy właścicieli pojazdów. Pierwszą z nią są Ci, którzy posiadają auto zarejestrowane na okres czasowy. Taka sytuacja występuje w przypadku dokonywania nowej rejestracji samochodu – proces ten jest rozciągnięty w czasie. Trwa do 30 dni, jednak istnieje możliwość przedłużania go o kolejne 14. W tym czasie, z wydawanym przez odpowiedni organ pozwoleniem i krótkoterminowym OC, można już poruszać się po drodze.

Miesięczną polisą będą zainteresowani także ci właściciele samochodów, których pojazd jest zarejestrowany za granicą, jednak tymczasowo znajduje się w Polsce, bez dokumentów takich jak Zielona Karta. Krótkoterminowe ubezpieczenie w LINK4 jest dedykowane także osobom, które zajmują się kupnem i odsprzedażą pojazdów.

Jaki zakres ma ubezpieczenie krótkoterminowe? 

Ubezpieczenie krótkoterminowe (zwane potocznie jako komisowe) obowiązuje przez 30 dni. Jeżeli w tym czasie samochód zmieni właściciela, polisa nadal będzie aktualna, jednak czas jej trwania nie ulegnie przedłużeniu automatycznie, lecz będzie liczony od dnia zawarcia umowy przez pierwszą osobę.

Krótkoterminowe OC od zwykłego różni się głównie czasem jego obowiązywania. Oba warianty mają za zadanie chronić właściciela auta przed pokryciem kosztów w sytuacji, kiedy podczas zdarzenia drogowego (stłuczka, kolizja, wypadek) z jego winy ucierpi inny pojazd. Jeżeli chodzi więc o kwestie praktycznie, to obie polisy odpowiedzialności cywilnej zawierają te same rozwiązania i w równorzędny sposób stanowią zarówno przydatne, jak i po prostu koniecznie ubezpieczenie majątkowe.

OC krótkoterminowe? Wybierz LINK4!

Dogodnością wykupienia krótkoterminowego ubezpieczenia OC w LINK4 jest sposób zawarcia takiej umowy. Formalności można dopełnić poprzez formularz na stronie, telefoniczną rozmowę z doradcą lub odwiedzając jednego z agentów, współpracujących z tym towarzystwem. Dodatkowo nie trzeba pamiętać o terminie jej wypowiedzenia – umowa samoistnie wygaśnie po 30 dniach od momentu jej zawarcia.

Koszt krótkoterminowego ubezpieczenia w LINK4 wynosi odpowiednio 75 zł dla samochodów osobowych oraz 100 zł dla samochodów dostawczych. Niezależnie od sposobu zakupu polisy (telefoniczne, e-mailowo czy w salonie) kwoty będą jednakowe.

Ceny te nie uwzględniają jednak pojazdów z kierownicą po prawej stronie czy zarejestrowanych czasowo. Koszty ubezpieczenia w takich przypadkach będą obliczane indywidualnie. , a żeby poznać pełną ofertę, należy skontaktować się z konsultantem pod numerem 668 444 444. Do sporządzenia tego typu umowy będzie także niezbędny dowód zakupu auta, który nie może być starszy niż 30 dni.

Polisa krótkoterminowa. Kilka słów na koniec

Ubezpieczenie miesięczne auta w LINK4 jest rozwiązaniem dla osób, które z różnych powodów nie potrzebują polisy na standardowe 12 miesięcy. Ofertę LINK4 dotyczącą polis krótkoterminowych wyróżnia łatwość jej zawierania (można tego dokonać, nie wychodząc z domu) oraz atrakcyjne ceny.

O Twoje bezpieczeństwo na drodze LINK4 zadba nie tylko dzięki krótkoterminowym ubezpieczeniom OC. W ofercie firmy znajdują się także polisy takie jak Auto Assistance, Smart Casco, czy Kluczyki Plus, które w znaczny sposób zwiększają bezpieczeństwo na drodze i zapewnią kompleksowe rozwiązania w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń, zarówno w Polsce, jak i w niektórych przypadkach – poza jej granicami.

Szczegółowe informacje dotyczące produktów oferowanych przez LINK4 dostępne są na www.link4.pl

Źródło: art. sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
167 zapytań w 1,296 sek