Home / Artykuły / Jakie nowoczesne systemy wykorzystuje nowy Ford Transit Courier Kombi?

Jakie nowoczesne systemy wykorzystuje nowy Ford Transit Courier Kombi?

Jedną z motoryzacyjnych propozycji w ofercie amerykańskiej marki Ford jest samochód Transit Courier Kombi, zaliczany do grona najbardziej kompaktowych aut z serii Transit. To niewielkie, ale praktyczne auto. Na uwagę zasługują przede wszystkim zastosowane w nim liczne systemy zwiększające bezpieczeństwo użytkowania i komfort prowadzenia pojazdu.

Czujniki parkowania i kamera cofania

Nowy Ford Transit Courier Kombi wyposażony jest w czujniki parkowania, które wspomagają kierowcę podczas zajmowania miejsca parkingowego – zarówno równolegle, jak i prostopadle do jezdni. Pomagają one w prawidłowej ocenie odległości pomiędzy samochodem a dowolną przeszkodą, jaka znajduje się z przodu lub z tyłu pojazdu. Podczas zbliżania się do przeszkody kierowca słyszy sygnał dźwiękowy, który intensyfikuje się wraz ze zmniejszaniem się odległości od niej. Mamy więc pewność, że przez nieuwagę nie wjedziemy w obiekt z przodu czy z tyłu pojazdu.

Dla jeszcze większego bezpieczeństwa w samochodach Ford Transit Courier Kombi są też kamery cofania, pokazujące na ekranie w kokpicie kierowcy, co znajduje się za autem. Na monitorze widać też wirtualne linie, które ułatwiają prawidłowe parkowanie, nawet w ciasnych miejscach. Kierowca musi tylko wrzucić bieg wsteczny, aby automatycznie uruchomić kamerę cofania.

Tempomat dla utrzymania prędkości pojazdu

Kolejnym systemem wykorzystywanym w samochodach Ford Transit Courier Kombi jest nowoczesny tempomat. Umożliwia on ustawienie prędkości i utrzymywanie jej do czasu przyspieszenia lub hamowania. Kierowca może dostosować prędkość w czasie jazdy, dzięki elementom sterującym umieszczonym przy kierownicy. Regulowany układ ograniczania prędkości utrzymuje wcześniej ustawioną prędkość pojazdu. Korzystanie z tempomatów zapewnia oszczędność paliwa i zwiększa komfort jazdy na dłuższych trasach, np. autostradach.

Funkcja wzywania pomocy

W nagłych przypadkach bardzo pomocna okazuje się funkcja Emergency Assistance, która jest kluczowym elementem systemu SYNC 3. Jeśli Ford Transit Courier Kombi ulegnie wypadkowi, system wzywania pomocy uruchomi się w momencie aktywacji poduszki powietrznej lub odcięcia pompy paliwa. Połączy się on ze służbami ratunkowymi i poda istotne informacje o lokalizacji samochodu. Może też pozwolić na rozmowę centrum ratunkowego z kierowcą.

https://www.autoplaza.com.pl/pl/samochody-nowe/nowy-ford-transit-courier.html

Źródło: art sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
118 zapytań w 0,353 sek