Home / Artykuły / Kalkulator ubezpieczenia samochodu – jak wyliczyć koszt OC?

Kalkulator ubezpieczenia samochodu – jak wyliczyć koszt OC?

Ubezpieczenie samochodu możemy kupić stacjonarnie lub online. W wyborze odpowiedniej polisy pomoże nam kalkulator ubezpieczenia samochodu. Jest on bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy, że podamy, jaki samochód chcemy ubezpieczyć. Niezbędne jest również wpisanie w specjalny formularz kilku danych osobowych. Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy?

Ubezpieczenie samochodu przez internet – czy jest możliwe?

Zakup polisy OC może być kłopotliwy dla osób, które nigdy wcześniej nie miały samochodu i nie wiedzą, z jakimi formalnościami należy się zetknąć. Polisę auta możemy kupić w placówce wybranego ubezpieczyciela. Minusem tej opcji jest fakt, że będziemy musieli udać się do niej osobiście, gdyż na dokumentach musi znaleźć się nasz podpis.

Ubezpieczenie samochodu możemy też kupić przez internet. Jak to możliwe? Istnieje wiele towarzystw ubezpieczeniowych, które oferują swoje produkty całkowicie online. Jedyne, co musimy zrobić, to wskazać przedmiot, który ma zostać objęty ochroną, podać kilka danych osobowych oraz wybrać jedną z dostępnych dla nas ofert. Wybór polisy online jest zdecydowanie szybszy. Wynika to z tego, że formalności ograniczone są do minimum. Aby wykupić ubezpieczenie nie musimy wychodzić w domu.

Kalkulator ubezpieczenia samochodu – jak znaleźć najtańszą polisę?

Choć istnieje wiele ubezpieczalni, które oferują polisę OC online, trudno jest wskazać najlepszą. Różnica w ofertach firm może dotyczyć ceny czy zakresu ubezpieczenia. W doborze najtańszej polisy może nam pomóc kalkulator ubezpieczenia samochodu dostępny np. w https://ocenapolis.pl/ubezpieczenie/kalkulator-oc-ac. Jak on działa?

Jest bardzo intuicyjny. Wystarczy, że wskażemy w nim, jaki samochód chcemy ubezpieczyć. Usługodawca będzie wymagał wskazania marki pojazdu, daty jego produkcji czy pierwszej rejestracji na terenie Polski. Dodatkowo będziemy musieli podać nasze dane osobowe. Dla ubezpieczalni ważny jest nasz wiek. Od niego w dużej mierze będzie zależała cena polisy.

Kalkulator wskaże nam najlepsze dostępne dla nas opcje. Naszym zadaniem będzie wybranie jednej z nich i dopełnienie formalności z ubezpieczalnią. Polisy będą dopasowane do naszych możliwości oraz potrzeb.

Ile kosztuje OC młodego kierowcy?

Trudno jednoznacznie określić, ile będzie nas kosztowała polisa. Na jej cenę mają wpływ takie czynniki jak:

  • marka i przebieg samochodu;
  • rodzaj skrzyni biegów;
  • rok produkcji;
  • data pierwszej rejestracji auta na terenie Polski.

Pod uwagę brany jest również wiek osoby, która sięga po polisę. Ile kosztuje OC młodego kierowcy? Będzie ono droższe niż ubezpieczenie zakupione przez doświadczonego kierowcę. Dlaczego? Przyjmuje się, że młodzi posiadacze auta bardziej narażają samochód na wypadek. Jeżdżą nieostrożnie i nie mają jeszcze obycia za kierownicą. Ubezpieczenie samochodu osoby młodej może kosztować nawet 2 razy tyle, co standardowa polisa OC.

Samochód ubezpieczymy już za kilkaset złotych miesięcznie. Cena polisy może wzrosnąć nawet do 1 500 zł w zależności od wieku samochodu i jego właściciela. Koszt ubezpieczenia mogą obniżyć zniżki. Młodzi kierowcy bardzo często chcąc uniknąć zawyżonej opłaty rejestrują pojazd na rodziców czy starsze rodzeństwo. Sami stają się jedynie współwłaścicielami auta.

Jeśli zdecydujemy się na dodatkową ochronę samochodu, cena ubezpieczenia wzrośnie. Prócz OC możemy kupić również AC, NNW czy assistance.

Ubezpieczenie samochodu za granicą – gdzie można je kupić?

Coraz częściej zamiast samolotem czy pociągiem, podróżujemy za granicę samochodem. To bardzo wygodny środek transportu. Udając się poza Polskę autem warto wiedzieć, czy ubezpieczenie samochodu za granicą nadal obowiązuje.

Polisa OC zakupiona w Polsce obowiązuje również za granicą. Nie znaczy to jednak, że nie możemy wykupić dodatkowej ochrony na czas wyjazdu. Istnieje wiele ubezpieczeń, które mogą nam się przydać. Jednym z nich jest dodatkowa polisa chroniąca nasze zdrowie i gwarantująca wypłatę odszkodowania w różnych sytuacjach.

Możemy skorzystać również z dodatkowego ubezpieczenia auta. Istnieje możliwość rozszerzenia go o dodatkową polisę chroniącą pasażerów. Sportowcy na czas wyjazdu mogą ubezpieczyć swój sprzęt od zniszczenia czy kradzieży.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 0,443 sek