Home / Artykuły / Marki samochodów, których ubezpieczenie jest droższe

Marki samochodów, których ubezpieczenie jest droższe

Pamiętasz swój pierwszy samochód? Z pewnością ze względu na wiek jego polisa ubezpieczeniowa więcej Cię kosztowała. A może od dłuższego czasu jeździsz jednym pojazdem i przyszedł czas na zmiany środka transportu? Sprawdź, czy koszty ubezpieczenia auta nie będą dla Ciebie większe w zależności od marki samochodu. Ubezpieczyciele niektórych marek pojazdów niestety… nie lubią! Część z właścicieli musi liczyć się wyższą stawką za ubezpieczenie OC ze względu na wyższy współczynniki ryzyka szkody. Po sprawdzeniu parametrów danego auta, takich jak: jego masa, moc i pojemność, cena polisy ubezpieczeniowej może drastycznie poszybować w górę. Zastanawiasz się, gdzie znaleźć najlepsze ubezpieczenie dla swojego auta? Doskonale się składa. Nasza porównywarka ofert pomoże Ci nie tylko zapoznać się z dużą liczbą ciekawych propozycji, ale również wybrać propozycję, która najbardziej przypadnie Ci do gustu.

OC – jakie marki mogą mieć wyższą cenę OC?

Kalkulator ubezpieczeń samochodowych pozwoli Ci na odszukanie ciekawych propozycji od rzetelnych ubezpieczycieli. Zgodnie z prawem, każde OC ma do zaoferowania taką samą ochronę pojazdu. W zależności od ryzyka wystąpienia szkody, masy auta i silnika jego cena może się różnić. Najczęściej wysokie ubezpieczenie to kłopot dla właścicieli BMW i Audi. Właściciele samochodów marki BMW są oceniani przez ubezpieczycieli za osoby, których jazda samochodem związana jest z największym ryzykiem wystąpienia szkód. Fakt ten potwierdza między innymi wielkość silnika, a co za tym idzie możliwą do osiągnięcia prędkością. W dodatku, kolizje i wypadki drogowe, w których udział biorą większe samochody mogą wiązać się z wyrządzonymi szkodami o większej skali.

Samochody marki BMW są bardzo częstym wyborem młodych kierowców o niewielkim doświadczeniu za kierownicą. Posiadacze samochodów innych marek nie tylko potencjalnie mogą osiągać niższe prędkości, ale rzadziej decydują się na brawurową jazdę. Dzięki porównywarce dostępnej pod adresem ubezpieczamy-auto.pl możesz dowiedzieć się, że poszczególne marki pojazdu mają zauważalny wpływ na wysokość kosztów związanych z wykupieniem polisy ubezpieczeniowej. Najmniejszą wartość składek odnotowują właściciele pojazdów marki Dacia. Na tańsze OC mogą liczyć na przykład kierowcy poruszający się autem Suzuki, Skody, Fiata i Opla. Oprócz BMW, w ścisłej czołówce najdroższych polis ubezpieczeniowych znajdują się samochody marki Ford i Audi.

Jak wybrać najlepszą ofertę OC?

Pamiętajmy jednak, że marka samochodu nie jest jedyną składową, która pozwala na ustalenie odpowiednich stawek. Oprócz niego istotna pozostaje historia posiadacza auta. Jego wiek i ilość szkód, jakie do tej pory zostały wyrządzone ma ogromne znaczenie. Porównywarka pozwoli Ci zdecydować się na najlepsze okazje. Polisa ubezpieczeniowa OC nie musi wiązać się z ogromnymi kosztami. Znajdź dla siebie najlepszą ofertę u nas!

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
110 zapytań w 0,380 sek