Home / Artykuły / Mercedes C-klasa – najczęstsze awarie i usterki

Mercedes C-klasa – najczęstsze awarie i usterki

Mercedes C-klasa W204 to model, który zdobył uznanie miłośników motoryzacji na całym świecie. Zaprezentowany w 2007 roku na targach motoryzacyjnych w Genewie, szybko zyskał popularność zarówno na rynkach europejskich, jak i w USA. Pomimo licznych zalet, ten elegancki samochód nie jest wolny od typowych dla siebie usterek. Przyjrzyjmy się bliżej najczęstszym problemom, z jakimi mogą spotkać się właściciele Mercedesa C-klasy W204.

Typowe awarie i problemy Mercedesa C

Silniki diesla i benzynowe

Mercedes W204 znacząco poprawił opinię o klasie C dzięki zmniejszeniu liczby poważnych usterek i doskonałemu zabezpieczeniu antykorozyjnemu. Jednak modele z lat 2009-2011 były narażone na problemy z wtryskiwaczami w silnikach wysokoprężnych, szczególnie wrażliwymi na paliwo niskiej jakości. Ponadto, silniki diesla po 2009 roku zostały wyposażone w filtry cząstek stałych, które często zapychają się podczas jazdy miejskiej, co może prowadzić do kosztownych napraw.

Silniki benzynowe również mają swoje bolączki. Niska wytrzymałość łańcucha rozrządu jest jednym z głównych problemów. Niewymieniony na czas łańcuch może doprowadzić do uszkodzenia wariatorów rozrządu w jednostkach napędowych ze zmiennymi fazami, a w silnikach z kompresorem mogą wystąpić problemy z doładowaniem.

Moduł blokady kierownicy i sprzęgło hydrokinetyczne

W W204 niektóre usterki mogą być szczególnie kłopotliwe i kosztowne. Problemy z modułem blokady kierownicy są dość powszechne i ich naprawa jest skomplikowana. Inną znaczącą awarią jest uszkodzenie sprzęgła hydrokinetycznego w 7-biegowym automacie, którego naprawa może kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Czy warto kupić Mercedesa C-klasy?

Pomimo pewnych wad, Mercedes C-klasa W204 pozostaje technicznie zaawansowanym pojazdem, który cieszy się dużym uznaniem za swoje osiągi i atrakcyjny wygląd. Warto jednak pamiętać o potencjalnych problemach, które mogą się pojawić podczas użytkowania. Zakup używanego egzemplarza może być opłacalny, ale wymaga dokładnego sprawdzenia stanu technicznego auta.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Inwestując w używanego Mercedesa C-klasy, warto dokładnie sprawdzić historię serwisową pojazdu i zwrócić uwagę na typowe usterki. Sprawdzenie stanu technicznego przed podpisaniem umowy kupna-sprzedaży jest kluczowe, aby uniknąć kosztownych napraw w przyszłości. Zakup części samochodowych do tego modelu, niezależnie czy są to filtry, czy komponenty silnika, najlepiej dokonywać w sprawdzonej hurtowni motoryzacyjnej, która oferuje szeroki asortyment i konkurencyjne ceny.

Mercedes C-Klasa – na zakończenie

Mercedes C-klasa W204 to samochód, który zachwyca osiągami i wyglądem, ale jak każde auto, ma swoje typowe usterki. Problemy z wtryskiwaczami, filtrami cząstek stałych, łańcuchem rozrządu, modułem blokady kierownicy i sprzęgłem hydrokinetycznym to najczęstsze awarie, z którymi mogą borykać się właściciele tego modelu. Mimo to, dla wielu miłośników marki Mercedes, zalety tego pojazdu przewyższają jego wady, co sprawia, że C-klasa W204 jest warta uwagi i inwestycji.

Źródło: artykuł sponsorowany

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
144 zapytań w 1,793 sek