Home / Artykuły / Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze kasku motocyklowego?

Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze kasku motocyklowego?

Ostatnią rzeczą, na którą należy zwracać uwagę przy zakupie kasku motocyklowego, jest cena. Najtańsze modele nie zawsze gwarantują komfort i bezpieczeństwo na wysokim poziomie. Z kolei najdroższe często tylko w niewielkim stopniu ustępują tym z nieco niższej półki. Sprawdź, czym się kierować przy zakupie nowego kasku motocyklowego.

Rodzaje kasków motocyklowych – czym się charakteryzują?

Z pewnością wiesz, że na rynku dostępnych jest kilka rodzajów kasków motocyklowych. Są przeznaczone do różnych typów motocykli. Każdy z nich ma inną konstrukcję, a także pewne wady i zalety.

Najprościej podzielić kaski na otwarte i integralne. Mówiąc o kaskach otwartych, mamy na myśli część osłaniającą szczękę. Niektóre modele w ogóle nie mają takiego zabezpieczenia albo nie stanowi ono integralnej części kasku. Kaski otwarte wybierają właściciele skuterów oraz motocykli, takich jak chopper i cruiser.

Za najbezpieczniejsze uważa się kaski integralne. Są polecane zwłaszcza osobom, które dopiero rozpoczynają swoją motocyklową przygodę. Choć nie są tak wygodne, jak modele otwarte, z pewnością zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa. Tutaj można wymienić kaski crossowe przeznaczone do jazdy wyczynowej na motocyklach cross i enduro oraz popularne kaski integralne wybierane zwłaszcza przez właścicieli motocykli sportowych.

Miłośnicy długich wypraw stawiają na kaski szczękowe. Ich parametry bezpieczeństwa dorównują kaskom integralnym. Z kolei podnoszona szczęka zapewnia wysoki komfort użytkowania. Przykładowo możesz napić się wody bez ściągania kasku z głowy.

Rozmiary kasków motocyklowych – jak dobrać właściwy?

Bardzo istotną kwestią jest obranie kasku o odpowiednim rozmiarze. Ze względu na oryginalne malowanie skorupy podoba Ci się pewien żółty kask motocyklowy? Na pewno nie spełni swojego zadania, jeśli będzie za duży lub zbyt luźny. Po założeniu kasku na głowę nie może on swobodnie przesuwać się w prawą lub lewą stronę.

Chcąc uniknąć konieczności przymierzania modeli w różnych rozmiarach, najlepiej dokonać prostego pomiaru. Wystarczy zmierzyć obwód głowy w jej najszerszym miejscu. W tym celu użyj zwykłej miarki krawieckiej. Uzyskany wynik porównaj z tabelą rozmiarów konkretnego producenta.

Kolejny krok to właściwe dopasowanie. Nie przejmuj się, kiedy kask odpowiadający obwodowi Twojej głowy po założeniu okaże się za mały lub zbyt duży. Wnętrza wszystkich kasków nie są jednakowe. Ponadto każdy człowiek ma inny kształt głowy, więc czasem pozostaje mierzenie kilku różnych modeli.

Fajne kaski na motor – zamów je przez Internet!

Szukasz niepowtarzalnego, przykuwającego uwagę kasku? A może w salonie stacjonarnym nie ma wybranego przez Ciebie modelu? Szeroki wybór kasków motocyklowych na każdą kieszeń znajdziesz na stronie Dobrych Sklepów Motocyklowych. Zaoszczędź czas, porównaj dziesiątki ofert i wybierz najlepszą!

Wszystkie elementy wyposażenia zamówisz do jednego z 70 salonów stacjonarnych. Na miejscu dokonasz przymiarki i zdecydujesz o zakupie danego produktu. Jeśli nie wiesz jaki kask motocyklowy wybrać, sprzedawca udzieli Ci fachowych porad i pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji. Pamiętaj, że płacisz tylko za towar spełniający Twoje oczekiwania!

Z Dobrymi Sklepami Motocyklowymi możesz liczyć na szereg korzyści. Po pierwsze – rejestrując swój zakup w dedykowanym systemie, zyskasz wydłużenie okresu gwarancji aż do 5 lat! Po drugie – możesz skorzystać z bezpłatnego programu assistance. Jeśli poprzedni sprzęt zostanie skradziony lub ulegnie zniszczeniu, uzyskasz 50% zniżki na zakup nowego.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
152 zapytań w 1,284 sek