Home / Artykuły / Nowy płyn chłodniczy Borygo 5L – czym charakteryzuje się ten rodzaj produktu?

Nowy płyn chłodniczy Borygo 5L – czym charakteryzuje się ten rodzaj produktu?


Dlaczego dobry płyn chłodniczy jest tak ważny? Nie tylko chłodzi silnik spalinowy, ale też oczyszcza układ chłodniczy z drobin i kurzu, konserwuje gumowe i plastikowe elementy oraz ma wysoką wydajność w trudnych warunkach atmosferycznych. Ciekawym produktem, którego stosowanie powinieneś rozważyć jest płyn chłodniczy Borygo 5L. Co warto o nim wiedzieć?

Płyn chłodniczy Borygo 5L to produkt cenionej i uznanej firmy, która od wielu już lat tworzy zaawansowane rozwiązania chemiczne, w tym dla klientów wymagających wsparcia w kwestiach mechanicznych i motoryzacyjnych.

Borygo – marka, którą zna praktycznie każdy!
Nie ma co ukrywać, że Borygo (przygotowywane przez legendarną firmę Boryszew) jest legendarnym chłodziwem, stosowanym wszechstronnie w różnego rodzaju konstrukcjach mechanicznych. Płyn ten stworzono ponad 50 lat temu, a w czasach PRL był praktycznie jedyną cieczą chłodzącą dostępną na rynku. Zachowywał przy tym wysokie właściwości i był ceniony przez kierowców.

Dziś Borygo to marka, którą znają konsumenci w całym kraju. Przez lata specjaliści z zakładów tworzących ten produkt tworzyli nowe wersje i warianty, sprawdzające się w różnych sytuacjach. Nowoczesne Borygo 5L to efekt ich prac.

Nowy płyn Borygo 5L – poznaj jego właściwości
Nowoczesny płyn chłodniczy Borygo ma właściwości chroniące metalowe, gumowe i plastikowe konstrukcje części układu chłodniczego. Zapewnia bardzo wydajne chłodzenie jednostki napędowej, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Jest uniwersalny i zapewnia pracę przez długi okres, bez spadku wydajności. Został przygotowany bazie glikolu monoetylenowego o wysokiej czystości.

Z pewnością nie zagrzeje się latem i nie zamarznie zimą. Może w pełnej wydajności działać przy temperaturze stałej do nawet -35 stopni Celsjusza. Co istotne, jest mieszalny z innymi płynami, co tylko zwiększa jego atrakcyjność.

Gdzie możesz stosować nowoczesny płyn chłodniczy marki Borygo?
Płyn Borygo 5L sprawdzi się w silnikach samochodów osobowych i dostawczych, które pracują pod niewielkim obciążeniem, ale też w jednostkach napędowych ciężarówek, autobusów czy maszyn budowlanych i sprzętu rolniczego. Co ciekawe, nadaje się też do chłodzenia pojazdów wojskowych. Nie ma różnicy czy dany mechanizm ma chłodzenie mosiężne (miedziane) lutowane jak i aluminiowe – z każdym da sobie radę!

Czy warto? Naszym zdaniem – tak! Borygo to sprawdzone rozwiązanie, zabezpieczające Twój silnik. Nie warto szukać zamienników, gdy oryginał spełni wszystkie wymagania.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
155 zapytań w 1,153 sek