Home / Artykuły / Obliczanie ubezpieczenia samochodu krok po kroku

Obliczanie ubezpieczenia samochodu krok po kroku

Firmy ubezpieczeniowe wyliczają koszt ubezpieczenia auta na podstawie wielu czynników. Zastanawiasz się, ile zapłacisz za OC albo OC w pakiecie z AC lub innymi polisami? Chcesz porównać wysokość składki u różnych ubezpieczycieli? Sprawdź, jak obliczyć ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu.

Co biorą pod uwagę firmy ubezpieczeniowe przy obliczaniu ubezpieczenia samochodu?

Na wysokość składki OC mają wpływ głównie takie czynniki jak:

  • historia wypadkowa jazdy właściciela i współwłaścicieli pojazdu;
  • wiek właścicieli, ich staż za kierownicą oraz miejsce zamieszkania, a dodatkowo sytuacja rodzinna, w tym liczba dzieci;
  • parametry pojazdu (zwłaszcza pojemność i moc silnika, lecz także marka, model, typ nadwozia i wiek auta).

Przy obliczaniu ubezpieczenia AC samochodu szczególnie istotne są także wartość pojazdu, miejsce parkowania i zabezpieczenia antykradzieżowe w aucie. Składka będzie się też różnić w zależności od wybranego zakresu polisy.

Jak obliczyć ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu?

Firmy ubezpieczeniowe oraz niektórzy pośrednicy oferują obecnie kalkulatory OC/AC, dzięki którym dowiesz się, jaką składkę zapłacisz za daną polisę. Skorzystasz z nich wygodnie i szybko przez internet. W celu skorzystania z narzędzia i żeby obliczyć ubezpieczenie OC samochodu, należy podać najważniejsze informacje na temat pojazdu oraz kierowcy.

Przy wyliczaniu składki na ubezpieczenie AC przydać się może też kod pocztowy lokalizacji, w której zwykle parkujesz wraz z deklaracją, czy na noc auto zostaje w garażu, czy na parkingu ogólnodostępnym lub strzeżonym. Pomocna może być też informacja o zabezpieczeniach antykradzieżowych samochodu.

Klienci PKO BP obliczą składkę na ubezpieczenie w serwisie iPKO lub aplikacji IKO

Jeśli korzystasz z bankowości elektronicznej PKO BP, możesz w szybki sposób porównać wysokość składki OC/AC u 5 różnych ubezpieczycieli (Benefia, InterRisk, Link4, Proama, UNIQA). Zrobisz to wygodnie w serwisie iPKO lub aplikacji IKO.

Wystarczy, że wybierzesz, jakie ubezpieczenie samochodu Cię interesuje (OC, AC czy pakiet OC i AC) i czy potrzebujesz dodatkowej polisy NNW lub Car Assistance. Następnie podajesz już tylko kilka informacji niezbędnych do obliczenia ubezpieczenia samochodu (przede wszystkim numer rejestracyjny, dane ewentualnych współwłaścicieli i przebieg pojazdu oraz datę wydania prawa jazdy).

Źródło: mat. partnera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
146 zapytań w 1,196 sek