Home / Artykuły / Oprogramowanie do monitoringu gps – jak sprawniej zarządzać flotą samochodową

Oprogramowanie do monitoringu gps – jak sprawniej zarządzać flotą samochodową

Rozporządzasz własnym przedsiębiorstwem i zastanawiasz się nad własną flotą samochodową? Może już ją masz, ale nie przynosi takich zysków, jakie wstępnie były zamierzone? Może być wiele przyczyn takiego obrotu sprawy i sporo sposobów na poprawienie efektywności pracy floty oraz optymalizacja jej kosztów. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę?

Podstawa – fleet manager

Chociaż wydaje się, że zarządzać flota może każdy pracownik firmy, rzeczywistość jest zgoła inna. Najlepiej, gdy powołuje się oddzielne stanowisko – fleet managera, który zajmuje się głównie sprawami floty. Co należy do jego zadań?

  • Sprawy administracyjne,
  • Kontrola techniczna wszystkich pojazdów,
  • Ustalanie gaży pracowników,
  • Rozliczanie się z kierowcami,
  • Kontrola czasu pracy,
  • Analiza zużycia paliwa pojazdów,
  • Wyznaczanie tras pojazdów,
  • Sprawdzanie bieżącego położenia samochodów.

Biorąc pod uwagę wysoką odpowiedzialność fleet managera, te funkcje powinna przejąć osoba, która zna podstawy zarządzania (nie tylko floty). Jest rzetelna i potrafi szybko wyciągać wnioski. Spore znaczenie ma również umiejętność skutecznego analizowania raportów, chociażby z oprogramowania do monitoringu gps od Verizon Connect.

Monitoring gps – usprawnienie pracy floty

Kolejnym ważnym punktem jest zainwestowanie w profesjonalne oprogramowanie do monitoringu gps. Dzięki dobremu oprogramowaniu do monitoringu gps i profesjonalnej kadrze zarządzającej można wiele zyskać. Flota samochodowa to w wielu firmach podstawowe narzędzie do wykonywania pracy. W dużych firmach odpowiednio rozbudowana flota samochodowa to szansa na zwiększenie konkurencyjności oraz gwarancja dużych zysków. Jest to również sposób reklamy i promowania się na drogach. W transporcie, znajomość trasy i opcja ręcznego jej wyboru pozwala skrócić czas pracy, wybrać najbardziej optymalną trasę oraz poprawić sposób rozliczania efektów pracy pracowników. Jesteśmy również w stanie różne tendencje na drogach, których analiza może nam pomóc jeszcze ulepszyć pracę całej floty i firmy. Niektóre typy programów dają także możliwość sprawdzenia stylu jazdy kierowcy, czy nie przekracza prędkości lub nie jeździ zbyt niebezpiecznie.

Podsumowanie

Jest wiele innych sposobów na poprawienie efektywności pracy floty samochodowej, tutaj zostały wymienione dwa najważniejsze: profesjonalny fleet manager oraz odpowiednie oprogramowanie do monitoringu gps. Połączenie tych dwóch pomoże zoptymalizować koszty zużycia paliwa, kontrolować prace kierowców oraz zaproponować im najwygodniejsze trasy.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. U nas od lat sprawdza się ikol. Na razie jest bezkonkurencyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 0,480 sek