Home / Artykuły / Pasty polerskie samochodowe – przywróć swojej karoserii dawny blask

Pasty polerskie samochodowe – przywróć swojej karoserii dawny blask

Wszyscy właściciele samochodu, pragną aby ich cztery kółka były nie tylko sprawne mechanicznie, ale i atrakcyjne wizualnie. Jazda samochodem, którego lakier jest zadbany oraz błyszczący, sprawia o wiele więcej radości, niż podróż pojazdem zaniedbanym. Nie oznacza to jednak, że taki efekt można osiągnąć, tylko gdy posiada się nowy samochód. Wiadomo, że z wiekiem pojazd się eksploatuje, ale mamy możliwość, aby popracować nad jego wyglądem. Z pomocą przychodzą nam pasty polerskie.

Pasty polerskie przywrócą naszej karoserii utraconą świeżość, a oprócz tego mogą zabezpieczyć samochód przed małymi uszkodzeniami i zarysowaniami. Jak dostosować pastę polerską do naszych potrzeb i jakimi kryteriami się kierować podczas jej zakupu?

Polerowanie samochodu – sposoby

Najpierw warto wymienić, jakie mamy możliwości, aby wypolerować nasz samochód. Możemy to zrobić ręcznie, albo też mechanicznie.

Pierwsza metoda należy do czasochłonnych i wymagających wysiłku, jednak jest ona prosta i sprawdzi się zwłaszcza u osób, zaczynających swą przygodę z samochodami. Należy się jednak liczyć z faktem, że ta metoda usuwa tylko małe i powierzchowne zarysowania. Jednak są sytuacje, gdzie okazuje się jedynym sposobem – na przykład podczas polerowania trudno dostępnych miejsc, takich jak powierzchnia pod klamkami. Polerowanie mechaniczne może zapewnić o wiele lepszy i bardziej długotrwały efekt.

Polerka samochodowa i pasty polerskie

Używając polerki samochodowej możemy w sposób szybki i efektywny wypolerować swoją karoserię. Najważniejszym krokiem w tym procesie, jest wybranie właściwej pasty polerskiej. Najlepszym wyborem będzie profesjonalna pasta znanych firm, którą cechuje najwyższa jakość. Błąd popełnia ten, który kieruje się w tym przypadku ekonomią i wybiera tani produkt z pierwszego lepszego sklepu – niestety może to przynieść więcej szkody, niż pożytku. Lakier zamiast odzyskać blask, może stać się zmatowiały i nabawić się różnych defektów, które później ciężko będzie naprawić.

Chcesz przywrócić blask Twojego lakieru ? Nie musisz od razu korzystać z usług firm detailingowych! Wystarczy zaopatrzyć się w dobrą polerkę samochodową i możesz spróbować swoich sił w zaciszu własnego garażu. Wiele polerek samochodowych w atrakcyjnych cenach znajdziesz na stronie https://sklep.motogo.pl/ >>

Jak wygląda polerowanie samochodu?

Zanim przystąpimy do polerowania, konieczne będzie porządne oczyszczenie lakieru z każdego zabrudzenia. Aby osiągnąć najlepszy efekt, musimy przejść przez proces mycia oraz glinkowania. Glinkowanie pomoże nam pozbyć się wszystkich trudnych zanieczyszczeń, które nie zostały wyeliminowane podczas mycia. Inaczej polerowalibyśmy karoserię razem z pozostałym brudem.

Jak często polerować samochód? Jeśli mamy nowy samochód to możemy wstrzymać się z polerowaniem przez około pięć lat. Oczywiście, zależy to także od tego, jak dbamy o samochód i w jakich warunkach go użytkujemy.

Ogólnie przyjmuje się, że polerowanie powinno się odbyć przynajmniej raz na parę miesięcy, zwłaszcza gdy pogoda jest zmienna – czyli najlepiej na każdy nowy sezon/porę roku. Jeśli jeździmy często i intensywnie, narażamy karoserię na działanie czynników zewnętrznych, dlatego tylko systematyczne polerowanie, pomoże utrzymać ją w nienagannym stanie przez wiele lat.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 0,443 sek