Home / Artykuły / Pierwszy kombinezon motocyklowy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Pierwszy kombinezon motocyklowy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zarówno wieloletni motocykliści, jak i Ci dopiero zaczynający przygodę z dwoma kołami powinni wiedzieć, jak dobrać kombinezony motocyklowe pod względem rozmiaru oraz materiału. Strój motocyklowy jest ważny podczas każdej podróży, jednak w przypadku początkujących motocyklistów może okazać się, że ten będzie niewłaściwie dopasowany. Na co zwrócić uwagę kupując swój pierwszy kombinezon motocyklowy? Jaki materiał wybrać? Podpowiadamy!

Kombinezony motocyklowe – jakie mogą być?

Na rynku wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje kombinezonów motocyklowych, które pełnią różne funkcje oraz odmiennie się zachowując podczas zmiennych warunków pogodowych. Do podstawowych typów, w jakich występują kombinezony motocyklowe, zaliczamy:

  • Kombinezony skórzane
  • Kombinezony tekstylne
  • Kombinezony przeciwdeszczowe

Dwa pierwsze rodzaje stanowią podstawę w asortymencie każdego sklepu z odzieżą i obuwiem motocyklowym. Kombinezon przeciwdeszczowy to doskonały dodatek zapewniający dodatkową ochronę w trasie przed deszczem, wiatrem lub śniegiem.

Kombinezon motocyklowy skórzany

Strój motocyklowy, który wykonany jest ze skóry naturalnej, idealnie sprawdzi się zarówno podczas krótkich wycieczek, jak i sportowej jazdy po torze. Kombinezon motocyklowy męski lub damski z tego materiału cechuje się odpornością na przetarcia i zapewnia doskonałą ochronę przed ewentualnymi uszkodzeniami ciała w razie wypadku.

Kombinezon motocyklowy tekstylny

Kombinezon na motor z cordury ma bardzo dobre właściwości termiczne i jednocześnie zapewnia przepływ powietrza pod swoją powierzchnią nawet najgorętsze dni lata. Tego typu kombinezony motocyklowe polecane są dla miłośników turystyki na dwóch kołach niezależnie od warunków.

Jak dobrać kombinezon motocyklowy pod względem rozmiaru? Krok po kroku

Aby odpowiednio dobrać rozmiar kombinezonu motocyklowego, trzeba przede wszystkim udać się osobiście do sklepu z asortymentem dla motocyklistów. Strój motocyklowy powinien:

  • Dobrze przylegać do powierzchni ciała nie krępując ruchów
  • Umożliwiać łatwe ściągnięcie w razie wypadku
  • Zapewniać odpowiedni poziom wentylacji i termoizolacji w zależności od zewnętrznych warunków atmosferycznych

Kombinezony motocyklowe różnią się między sobą stylistyką w zależności od tego czy są przeznaczone dla kobiet, czy dla mężczyzn. Co ciekawe, stroje dwuczęściowe można dowolnie dostosować pod względem rozmiaru. Oznacza to, że kurtka może być większa, a spodnie mniejsze i na odwrót.

Sprawa nieco się komplikuje, kiedy kupujemy pierwszy kombinezon motocyklowy męski lub damski. Odzież tego typu musi być nie tylko mocno dopasowana do kształtu ciała, ale także nie krępować nadmiernie ruchów. Z tego względu niezbędną czynnością jest osobiste zmierzenie kilku modeli i wybór tego, który leży najlepiej.

Czy warto inwestować w dobrej klasy pierwszy kombinezon motocyklowy?

Zdecydowanie warto zainwestować nawet większą ilość gotówki na zakup pierwszego kombinezonu motocyklowego. Strój na motocykl dla początkującego powinien być wygodny, wytrzymały oraz zapewniający bezpieczeństwo w razie wypadku. Te wszystkie cechy posiadają tylko kombinezony motocyklowe topowych producentów.

Źródło: art. sponsorowany

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
149 zapytań w 1,486 sek