Home / Artykuły / Podróże służbowe — jak organizować je lepiej?

Podróże służbowe — jak organizować je lepiej?

Podróżujesz w sprawach służbowych? Nawet jeśli lubisz takie wyjazdy, najpewniej zgodzisz się, że bywają one męczące. Podróże służbowe potrafią zaburzyć codzienną rutynę, a nawet wpłynąć negatywnie na samopoczucie i zdrowie. Jak lepiej organizować podróże służbowe, tak aby nie destabilizowały twojego życia?

Zadbaj o wygodę

Zapewnienie sobie odpowiedniej dozy wygody w podróży służbowej może ją znacznie uprzyjemnić. Nie zadowalaj się połowicznymi rozwiązaniami i wymagaj w tym zakresie od swojego pracodawcy tyle, ile ci się należy. Jakieś pomysły? Jak najbardziej! Doskonałym rozwiązaniem na podróż służbową jest wynajem lub leasing samochodów osobowych. Dzięki autu do swojej dyspozycji znacznie usprawnisz transport, przez co oszczędzisz sporo czasu i sił.

Stwórz przestrzeń dla siebie

Dziesiątki spotkań, setki nowych twarzy i litry kawy? W takich okolicznościach łatwo się wypalić. Aby temu zapobiec, postaraj się znaleźć w podróży czas i przestrzeń na zadbanie o własne potrzeby. Pamiętaj o jakościowym jedzeniu, odpowiedniej ilości snu i czasie na relaks. Oczywiście łatwo to powiedzieć, a trudniej zrobić w podróży. W większości przypadków jest to jednak możliwe i ostatecznie sprowadza się do dobrej organizacji oraz dyscypliny. Traktuj siebie i swoje zdrowie priorytetowo, a ciało wynagrodzi ci to dobrym samopoczuciem.

Wyznacz jasne granice

Zarówno sobie, jak i przełożonym. Nie od dziś wiadomo, że w trakcie podróży służbowych z reguły trzeba załatwić mnóstwo spraw. Czasami oczekiwania przełożonych w tym zakresie przerastają możliwości zatrudnionych. Nie warto jednak pozostawiać tej kwestii przypadkowi. „Daj palca, wezmą całą rękę”, głosi polskie przysłowie i ma ono pełne zastosowanie w tym przypadku. Aby uniknąć takiej sytuacji, wyznacz jasne granice na początku współpracy i trzymaj się ich. Jednocześnie pamiętaj, że nie na w tym nic samolubnego, ani tym bardziej złego! Zdrowe granice są potrzebne — dzięki nim będziesz czuł się lepiej i pracował efektywniej. Powinno zależeć na tym każdej dojrzałej firmie.

Wyciąga wnioski

Bezustannie iteruj. Zapamiętuj, co dla ciebie działa, a co nie. Wykorzystuj to, co działa, poprawiaj to, co należy poprawić. Zauważasz, że te buty nie pasują na dłuższe wyjazdy? Wymień je? W tym garniturze jest ci za ciasno? Następnym razem weź ze sobą inny. Dzięki ciągłym nawet niewielkim zmianom każda kolejna podróż służbowa będzie przyjemniejsza. W końcu wypracujesz idealny zestaw akcesoriów i rutyn, dzięki którym w drodze poczujesz się niemal tak komfortowo jak w dobrze ci znanej codzienności.

Ucz się od lepszych

Nie bój się pytać o wskazówki mistrzów swojego fachu. Bardzo możliwe, że w twojej firmie nie brakuje osób, które świetnie odnajdują się w podróżach służbowych. Pytaj ich o rady i wykorzystuj je w praktyce. Poza tym z pewnością znajdziesz mnóstwo wartościowych informacji w Internecie. Każdy problem, jaki potencjalnie możesz napotkać na swojej drodze, ktoś już napotkał przed tobą i z pewnością znalazł jego rozwiązanie. Warto o tym pamiętać!

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
153 zapytań w 1,262 sek