Home / Artykuły / Profesjonalna pomoc drogowa z Dąbrowy Górniczej – co może nam zaoferować?

Profesjonalna pomoc drogowa z Dąbrowy Górniczej – co może nam zaoferować?

Profesjonalna pomoc drogowa z Dąbrowy Górniczej – co może nam zaoferować?

Pracownik pomocy drogowej z Dąbrowy Górniczej zauważa, że ilość firm świadczących usługi pomocy kierowcom gwałtownie zwiększyła się w ostatnich latach. Firmy obecnie oferują nam szeroki zakres usług, a ich ceny stają się coraz bardziej konkurencyjne. Jeżeli jeszcze nie mamy kontaktu do zaufanej pomocy drogowej, koniecznie porównajmy usługi co najmniej kilkunastu przedsiębiorstw. Upewnijmy się, że mają one dużą flotę pojazdów, są dostępne dla klientów przez całą dobę i działają na interesującym nas obszarze.

Pomoc drogowa w Dąbrowie Górniczej: dlaczego warto nawiązać z nią kontakt?

Posiadanie numeru telefonu do zaufanej firmy specjalizującej się w pomocy drogowej może znacząco zwiększyć naszą pewność siebie na drodze. Oczywistym jest, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich trudnych sytuacji, które mogą spotkać nas w trasie. Jednak świadomość, że gdy znajdziemy się w kryzysie, ktoś szybko udzieli nam pomocy, jest budująca.

Pamiętajmy, żeby nie szukać kontaktu do pomocy drogowej dopiero w momencie, gdy będzie nam ona niezbędna. W sytuacjach stresowych nie myślimy racjonalnie i podejmujemy najgorsze możliwe decyzje.

Szukasz pomocy drogowej w Dąbrowe górniczej? ? Sprawdź ofertę firmy Holmot

Jak się zachować w przypadku awarii pojazdu?

Pracownik pomocy drogowej z Dąbrowy Górniczej zaleca, żeby w przypadku awarii pojazdu w trasie zachować zimną krew. Nie powinniśmy od razu chwytać za telefon celem zawiadomienia pomocy drogowej. Najpierw zajmijmy się bezpieczeństwem swoim, swoich pasażerów i zabezpieczeniem auta. Dobrze jest mieć w samochodzie kamizelki odblaskowe dla siebie i wszystkich swoich pasażerów. Po stwierdzeniu awarii natychmiast zjedźmy na pobocze i opuśćmy auto (przebywanie w środku jest bardzo niebezpieczne). Oznaczmy teren przy pomocy trójkąta ostrzegawczego i zadzwońmy po pomoc drogową.

Co zrobić, żeby zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze?

Pomoc drogowa powinna być dla nas ostatecznością. Żeby zwiększyć swoje bezpieczeństwo w trasie należy regularnie dokonywać przeglądów samochodu. Równie ważne jest pamiętanie, żeby na czas wymieniać opony na zimowe. Lepiej jest przez miesiąc jeździć w zimowych oponach po suchym asfalcie niż próbować przejechać zaśnieżoną drogę w oponach letnich (pomoc drogowa otrzymuje najwięcej zgłoszeń od kierowców w momencie, gdy spada pierwszy śnieg).

Jeżeli źle się czujemy, piliśmy alkohol lub po prostu jesteśmy zdenerwowani – zamiast samodzielnie prowadzić auto, zadzwońmy po taksówkę. Kiedy siedzimy za kierownicą, jedynym naszym zajęciem powinno być prowadzenie samochodu. To nie jest czas na emocjonujące rozmowy przez telefon, robienie makijażu czy konsumowanie drugiego śniadania.

Jakie cechy powinna posiadać dobra pomoc drogowa?

Choć w Dąbrowie Górniczej działa wiele firm zajmujących się pomocą drogową, znalezienie tej najlepszej nie jest wcale prostą sprawą. Zdecydowanie warto jest zapoznać się ze szczegółową ofertą usług danego przedsiębiorstwa. Im jest ich więcej, tym lepiej. Pamiętajmy jednocześnie, że szeroki zakres usług na nic się nie zda, jeżeli pomoc drogowa nie pracuje przez całą dobę (warto jest zadzwonić na infolinię w późnych godzinach nocnych i przekonać się czy nie ma problemów z kontaktem) lub dysponuje niewystarczającą ilością pojazdów.

Zanim zdecydujemy się na współpracę, koniecznie sprawdźmy jak długo dana pomoc drogowa działa na polskim rynku i czy cieszy się dobrymi opiniami klientów.

Kierowcy z Dąbrowy Górniczej, którzy często jeżdżą w dalekie trasy powinni sprawdzić czy firma, z którą chcą podjąć współpracę posiada oddziały także w innych miastach (w przeciwnym razie nie będzie w stanie udzielić nam pomocy na czas).

Źródło: artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 1,699 sek