Home / Artykuły / Prywatna stacja ładowania samochodów elektrycznych – czy warto ją mieć?

Prywatna stacja ładowania samochodów elektrycznych – czy warto ją mieć?

Auta na energię elektryczną to przyszłość motoryzacji. Dzięki nim możliwe jest poruszanie się po drogach bez zanieczyszczania środowiska poprzez wytwarzanie szkodliwych dla ludzi i otoczenia gazów. Jednak samochody elektryczne nie mogą się obejść bez ładowania w specjalnej stacji. Znaleźć je możesz już prawie w każdym mieście, a także w prywatnych garażach innych użytkowników aut elektrycznych. Zastanawiasz się, czy warto mieć na swoim podwórku prywatną stację ładowania? Sprawdź!

Samochód elektryczny – komfort i ekologia

Samochody elektryczne podbijają serca coraz większej ilości użytkowników dróg. Brak szkodliwych spalin, brak drogiego paliwa i brak hałasu to tylko niektóre z zalet korzystania z pojazdów elektrycznych. Dzięki nim Twoja podróż będzie również wygodniejsza, ponieważ samochód elektryczny nie wytwarza wibracji w czasie jazdy. Te auta napędzane są energią elektryczną, która magazynuje się w akumulatorach, skąd przechodzi do silników, by móc je wprawić w ruch. Jednak skąd czerpać energię? Auta należy ładować w specjalnych stacjach, odpowiednio dopasowanych pod tego typu pojazdy.

Prywatna stacja ładowania – jesteśmy na tak!

Dojazd do ogólnodostępnych stacji ładowania może być uciążliwy, jeśli znajdują się one w dużej odległości od Twojego domu. Pozostawianie auta na czas ładowania np. pod miejscem pracy także może być niewystarczające, jeżeli moc danej ładowarki jest niewielka – samochody elektryczne potrzebują bowiem od kilku do kilkunastu godzin, aby się w pełni naładować. Poza tym, ceny obowiązujące w takich stacjach ładowania są nieraz wyższe niż koszta podpięcia auta pod prywatną instalację. Jeśli doliczymy do tego kilometry, jakie należy pokonać, żeby do niej dojechać, i czas, który na to poświęcimy, to zorientujemy się, że jest to nie tylko uciążliwe, ale i średnio opłacalne. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc postawienie na prywatną stację ładowania pojazdów elektrycznych. Jej obecność ułatwi cały ten proces oraz zapewni bezpieczeństwo odciążając domową instalację elektryczną.

Wygodny wallbox, czyli domowa stacja ładowania

Każdy właściciel pojazdu elektrycznego powinien zdecydować się na montaż domowej stacji ładowania, która ułatwi mu codzienne funkcjonowanie. To niewielkie urządzenie możesz zamontować wewnątrz garażu lub na jednej ze ścian domu, dzięki czemu będziesz miał do niego łatwy dostęp. Tak zwany wallbox nie tylko odciąży domową instalację elektryczną, ale także skutecznie przyspieszy cały proces ładowania. Musisz jedynie pamiętać o prawidłowym dobraniu go do potrzeb posiadanego auta.

Wiele różnorodnych modeli domowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych znajdziesz na stronie Wallbox.pl, pod adresem: https://wallbox.pl/. Ich oferta pozwoli Ci na dobranie urządzenia o odpowiedniej mocy, bezpiecznej zarówno dla elektrycznego auta, jak i Twojej domowej instalacji elektrycznej. Wśród modeli dostępnych na stronie zwróć uwagę nie tylko na moc, ale także na m.in. kompatybilność z danym modelem auta oraz na długość kabla ładowarki – w ten sposób zyskasz pewność, że wybrany wallbox będzie trafionym zakupem.

Pojazdy napędzane elektrycznie to przyszłość, na którą warto się zdecydować już dziś. Co ciekawe, samochody elektryczne według obowiązujących przepisów mogą poruszać się po buspasach, więc przemieszczając się nimi w godzinach szczytu nie musisz obawiać się o utknięcie w korku. Postaw na stworzenie własnej stacji ładowania i ciesz się komfortem, jaki może Ci ona zapewnić.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Patrząc na to jak szybko rosną ceny prądu, to zdecydowanie nie ;)

  2. v6 i v8 wyprze elektryki :D

  3. Czy przyszłość nie sądze, a może w odór?

  4. Elektryczne pojazdy zanieczyszczają mniej tylko tam gdzie energia elektryczna wytwarzana nie jest z węgla. Tak jak w Polsce to są bardziej szkodliwe niż spalinowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
131 zapytań w 0,428 sek