Home / Artykuły / Statystyki Ducati przed GP Japonii

Statystyki Ducati przed GP Japonii

Już w najbliższą niedzielę zawodnicy Motocyklowych Mistrzostw Świata zawalczą o najwyższe miejsca w stawce na japońskim torze Motegi! Podczas tej rundy team Ducati Corse w rozgrywce będzie reprezentował Andrea Dovizioso. Jorge Lorenzo zrezygnował z udziału w treningach i głównym wyścigu ze względu na kontuzję nadgarstka, z którą zmaga się po upadku na pierwszym zakręcie toru MotorLand Aragon w Hiszpanii.

Oto kilka faktów związanych z zespołem Ducati Corse i torem Motegi, które mogą zainteresować fanów MotoGP:

  • Na najwyższym stopniu podium ubiegłorocznego Grand Prix w Japonii stanął Andrea Dovizioso, pokonując Marca Marqueza na ostatnim zakręcie toru. Podczas wyścigu wystąpiły bardzo intensywne opady deszczu i z pewnością zapisał się on do najbardziej spektakularnych, odbywających się w trudnych warunkach, wyścigów w historii.
  • Andrea Dovizioso doskonale zna tor Twin Ring Motegi, ponieważ w 2004 roku zdobył na nim mistrzostwo świata w klasie 125 ccm.
  • Podczas GP Japonii w 2007 roku Casey Stoner zdobył tytuł mistrzowski, już na 3 rundy przed zakończeniem sezonu Motocyklowych Mistrzostw Świata. Ten wyścig wygrał z kolei jego zespołowy kolega, Loris Capirossi. Było to jednocześnie jego ostatnie zwycięstwo w sportowej karierze.
  • Jorge Lorenzo zdobył pierwsze miejsce na torze Motegi trzy razy: w 2009, 2013 i 2014 roku (wszystkie w klasie MotoGP).
  • Andrea Dovizioso jest jedynym zawodnikiem w klasyfikacji, który podczas rundy w Japonii może powstrzymać Marca Marqueza przed zdobyciem tytułu mistrza świata. Stanie się tak tylko jeśli #04 ukończy wyścig na wyższej pozycji niż Hiszpan.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ciekawostki dotyczące Twin Ring Motegi:

  • Pierwszy wyścig Motocyklowych Mistrzostw Świata na tym torze odbył się w 1999 roku i pozostał w kalendarzu aż do dziś. Od 2000 do 2003 roku wyścigi motocyklowe odbywały się pod nazwą „Pacific GP”. Natomiast później nazewnictwo zmieniono na „GP Japonii”.
  • Określenie „Twin Ring” w nazwie obiektu Motegi odnosi się do jego architektury. Znajdują się tam dwa tory: jeden owalny, a drugi drogowy, połączone jedynie wspólnymi trybunami i zapleczem serwisowym.
  • Japoński tor charakteryzowany jest jako obiekt „stop&go”, ponieważ posiada sześć miejsc, umożliwiających bardzo dynamiczne przyspieszenie, kończących się zakrętami, które wymagają silnego hamowania.
  • Punktem toru, w którym odbywa się najmocniejsze hamowanie jest zakręt nr 11. Zawodnicy MotoGP wytracają w nim prędkość z ok. 308 km/h do ok. 86 km/h w czasie 5,2 sek. na dystansie 263 metrów.
  • Obiekt Motegi zlokalizowany jest 145 km od Tokio i 40 km od najbliższego miasta Mito.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 0,506 sek