Home / Artykuły / Suzuki Hayabusa – trzecia odsłona legendy oficjalnie zadebiutowała

Suzuki Hayabusa – trzecia odsłona legendy oficjalnie zadebiutowała

Długo wyczekiwana, trzecia generacja Hayabusy właśnie zadebiutowała. Po raz pierwszy w historii motocykl Suzuki miał swoją premierę w Wirtualnym Salonie Suzuki (Suzuki Motorcycle Global Salon).

Od premiery pierwszej generacji w 1999 roku Hayabusa nieustannie dostarczała największą moc i moment obrotowy do 6000 obr./min., większą niż jakikolwiek inny motocykl sportowy. Nowa Hayabusa podtrzymuje tę tradycję, dostarczając jeszcze więcej mocy i oddając ją jeszcze płynniej w niskim i średnim zakresie obrotowym. To czyni ją jeszcze szybszą i łatwiejszą do kontrolowania w pełnym zakresie.
Zawansowany zestaw najnowszej, inteligentnej elektroniki pozwala kierowcy wybrać jak motocykl będzie reagował na jego polecenia i jak będzie się spisywał w różnych sytuacjach. To pozwoli nawet mniej doświadczonym jeźdźcom nauczyć się jak najlepiej kontrolować to, co oferuje Hayabusa. Wśród systemów znajdują się również funkcje poprawiające ogólny komfort użytkowania, by przyjemność z jazdy oraz duma z posiadania Hayabusy były jeszcze większe.

Zespół pracujący nad rozwojem nowego modelu był w pełni zaangażowany, aby zachować wszystkie cechy Hayabusy, które sprawiły, że stała się legendą, jednocześnie skupiając się na stworzeniu zupełnie nowej generacji na przyszłość. Efekt wiernie oddaje zaangażowanie Suzuki w doskonałe rzemiosło i dopracowywanie najdrobniejszych szczegółów.

Trzecia odsłona Hayabusy kosztuje 84 900 zł. Motocykl jest produkowany w japońskiej fabryce w Hamamatsu. Dostawy pierwszych egzemplarzy do salonów rozpoczną się na początku kwietnia tego roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

NAJWAŻNIEJSZE CECHY

Silnik:
* Legendarny, chłodzony cieczą, rzędowy czterocylindrowy silnik Hayabusy drugiej generacji, o pojemności 1340 cm3, udoskonalony, jeszcze bardziej wydajny i bardziej trwały.
* Zaprojektowany na nowo układ wydechowy, poprawiający wartości mocy i momentu obrotowego w niskim i średnim zakresie obrotów, oraz spełniający normy emisji spalin Euro 5.
* Poprawiona charakterystyka silnika – jeszcze bardziej płynny i równomierny sposób oddawania mocy w najbardziej przydatnym w codziennym użytkowaniu niskim i średnim zakresie obrotów.

Podwozie:
* Lekka i wytrzymała, podwójna rama oraz wahacz z odlewu aluminium łącząca niezawodność i wytrzymałość z niską masą.
* Aerodynamiczne owiewki oferujące jeden z najlepszych współczynników oporu powietrza osiąganych przez motocykle oraz doskonałą ochronę przed pędem powietrza. Zapewniają nie tylko genialną stabilność i kontrolę przy wysokich prędkościach, ale także czynią jazdę bardziej komfortową i mniej męczącą.
* Zbalansowana charakterystyka kierowania łącząca dużą stabilność przy wysokich prędkościach ze zwinną i łatwą zmianą kierunków zapewni dużą pewność siebie podczas jazdy z niższymi prędkościami.


* Ustawienie początkowe zawieszenia – w pełni regulowanego, odwróconego widelca KYB o średnicy 43 mm oraz amortyzatora tylnego KYB zapewniające kompromis pomiędzy dobrą amortyzacją, a wspaniałą stabilnością podczas jazdy na wprost.
* Czterotłoczkowe, przednie zaciski hamulcowe Brembo Stylema® współpracujące z dwoma 320-milimetrowymi tarczami zapewniające imponującą skuteczność hamowania.
* Nowe, indywidualnie zaprojektowane opony Bridgestone gwarantujące świetną przyczepność.
* Nowe 7-szprychowe koła poprawiające wyczucie przyczepności.
* Rozkład masy wynoszący 50:50.
* Połówki kierownicy zamontowane o 12 mm bliżej kierowcy podnoszą komfort jazdy, redukujące zmęczenie i efektywnie zwiększające łatwość prowadzenia podczas dynamicznej, sportowej jazdy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zaawansowane systemy elektroniczne:
* Suzuki Intelligent Ride System (S.I.R.S.) – System wspomagania jazdy
* Suzuki Drive Mode Selector Alpha (SDMS-?) – Przełącznik trybu jazdy – oferujący wybór jednego z trzech fabrycznych lub trzech indywidualnie ustawianych trybów jazdy.
– Motion Track Traction Control System – System kontroli trakcji – (10 trybów + możliwość wyłączenia)
– Power Mode Selector – Przełącznik trybu mocy silnika – (3 tryby)
– Dwukierunkowy quickshifter (2 tryby pracy + możliwość wyłączenia)
– Anti-lift Control System – System przeciwdziałania podnoszenia przedniego koła – (10 trybów + możliwość wyłączenia)
– Engine Brake Control System – System kontroli hamowania silnikiem – (3 tryby + możliwość wyłączenia)
* Active Speed Limiter – Ogranicznik prędkości
* Launch Control System – Asystent startu (3 tryby)
* Emergency Stop Signal – Sygnalizacja hamowania awaryjnego
* Suzuki Easy Start System – System łatwego rozruchu
* Low RPM Assist – asystent ruszania
* Cruise Control System – Tempomat
* Combined Brake System – Kombinowany układ hamulcowy
* Motion Track Brake System – System kontroli hamowania
* Slope Dependent Control System – System kontrolowania jazdy po pochyłości
* Hill Hold Control System – Asystent ruszania pod górę

Wyposażenie elektryczne:
* Nowoczesny zestaw wskaźników z poprawioną funkcjonalnością, wyposażony w nowy wyświetlacz TFT LCD umieszczony pomiędzy analogowym prędkościomierzem i obrotomierzem. Dzięki funkcji aktywnego wyświetlacza (Active Data Display) zapewnia wszystkie aktualne informacje na temat motocykla.
* Ustawione pionowo światła w systemie Multi-LED utrzymane w nowoczesnej, agresywnej stylistyce zapewniające cieszący oko wygląd.
* Po raz pierwszy w motocyklu Suzuki: zintegrowane z kierunkowskazami światła pozycyjne, okalające zewnętrzne krawędzie kanałów dolotowych SRAD.
* Poprowadzone poziomo połączone, tylne światła w systemie LED mocno akcentujące tylną sekcję motocykla.
* Ergonomiczne ułatwiające obsługę przełączniki na połówkach kierownicy.

Zobacz nową Hayabusę w Wirtualnym Salonie Suzuki!

W przypadku pytań prosimy o kontakt:
Sebastian Kościółek
PR & Product Manager
Telefon: +48 22 32 94 162
Adres e-mail: [email protected]
https://suzuki.pl/media
Suzuki Motor Poland Sp. z o.o
Ul. Połczyńska 10, 01-378 Warszawa
www.suzuki.com.pl/media

Źródło: inf. prasowa

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
130 zapytań w 0,405 sek