Home / Artykuły / Wybierz miejsce odbioru samochodu w dowolnym miejscu na świecie

Wybierz miejsce odbioru samochodu w dowolnym miejscu na świecie

Wybierasz się w delegację służbową lub podróż wypoczynkową i chcesz mieć na miejscu przygotowany samochód? Obecnie firmy proponują różne rozwiązania pomagające w zorganizowaniu transportu specjalnie dla ciebie. Wystarczy wynająć samochód online lub telefonicznie i odebrać go z zaplanowanego miejsca. Jak dokładnie to wygląda?

  • Biura wynajmujące samochody pozwalają na wynajem auta w jednej miejscowości i jego zwrot w innej.

  • Istnieje opcja wynajmu samochodu w jedną stronę, co przydaje się podczas długich podróży i zwiedzania objazdowego.

  • Wypożyczalnia samochodów z dowozem polega na dostarczeniu pojazdu pod wskazany przez nas adres.

Wypożyczenie samochodu z innym miejscem zwrotu

Masz ochotę na szaloną podróż przez cały kraj? Chcesz wyruszyć z jednego miasta, a skończyć wojaże w innym oddalonym o wiele kilometrów? Żaden problem. Firmy wynajmujące samochody współpracują w wielu krajach. Wypożyczalnie znajdują się już niemal w każdym państwie świata, dlatego też nie ma żadnych przeciwwskazań, aby wystartować w jednym miejscu, a oddać samochód w zupełnie innym.

Dodatkowym atutem jest możliwość wyboru modelu pojazdu. Planujesz samodzielną podróż? Wystarczy ci skromny hatchback. Jeśli jednak masz zamiar spędzić ten czas we dwoje – warto postawić na wygodnego elektryka, dzięki czemu jednocześnie zadbasz o jakość powietrza. W przypadku podróżowania z całą rodziną – dobrym rozwiązaniem będzie SUV, który pomieści wszystkich członków familii, zapakujesz sporo bagaży, a trasa będzie komfortowa dla wszystkich podróżników.

Wynajem auta w jedną stronę

Wygodna strategia, jeśli chcesz jechać w miejsce jeszcze nieznane. Wsiadasz w samochód, planujesz podróż lub jedziesz, gdzie cię oczy poniosą. W tym wypadku podczas podpisywania dokumentów wynajmu porozumiewasz się z przedstawicielem, że miejsce zwrotu pojazdu będzie inne niż to, z którego auto zostało wypożyczone. Sprawdza się zarówno w przypadku takich rozwiązań jak wynajem krótkoterminowy samochodu.

Poza innym miejscem odbioru, czyli zmianą miejscowości, do której odwozimy pojazd, niektóre z biur oferują wersję zwrotu samochodu w innym kraju. Nie każda firma ma jednak taką możliwość, dlatego najlepiej zweryfikować to podczas poszukiwania odpowiedniego biura, w którym wynajmiesz auto. Wtedy też zmieniają się stawki opłat związane z wypożyczeniem auta na określony czas.

Wypożyczalnia samochodów z dowozem

Usługa zwana door to door to najbardziej wygodna z propozycji firmy wynajmujących samochody. Dzięki temu nie musisz odwiedzać biura ani umawiać się na spotkanie o określonej godzinie. Wystarczy, że podczas rezerwacji samochodu online podasz termin i miejsce odbioru, a przedstawiciel dostarczy pojazd we wskazane przez ciebie miejsce. Szczególnie przydaje się to, gdy nie możesz odebrać auta osobiście, a zdecydowałeś się na wynajem samochodu na kilka miesięcy.

Taka opcja dotyczy także podwózki pojazdu bezpośrednio na lotnisko, kiedy to zmęczony po podróży chcesz jak najszybciej znaleźć się w hotelu lub mieszkaniu. Po podstawieniu samochodu przedstawiciel wręcza kluczyki do auta i swobodnie możesz poruszać się po danej miejscowości.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
152 zapytań w 1,166 sek