Home / Artykuły / Wybierz najlepszego zawodnika i rozczarowanie GP Argentyny

Wybierz najlepszego zawodnika i rozczarowanie GP Argentyny

Drugi w tym roku wyścig MotoGP już za nami. Choć walki o zwycięstwo nie było, nie można powiedzieć, by z toru wiało nudą. Zawodnicy na kolejnych pozycjach stworzyli bowiem pełne emocji widowisko. A kto Waszym zdaniem zasłużył na miano zawodnika wyścigu, oraz kto był jego największym rozczarowaniem? Zapraszamy do naszej tradycyjnej ankiety!

Kliknij, aby pominąć reklamy

Kto Twoim zdaniem zasłużył na miano Zawodnika Wyścigu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kliknij, aby pominąć reklamy

A kto jest największym Rozczarowaniem Wyścigu?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

 1. Czołówka bez większego szału, ale byli najlepsi w wyścigu.

  Na plus Miller, Rins, Quartararo, Nakagami, Oliveira i mimo wszystko Crutchlow za pogoń po karze.

  Na minus Iannone.

 2. Tytuł pierwszej ankiety powinien brzmieć: wybierz drugiego po M. Marquezie zawodnika wyścigu (bez możliwości głosowania na MM). Zresztą ten wyścig też był o drugie miejsce.

  Teraz mamy trochę śmieszną sytuację, że VR przyjeżdża 10 sekund za MM (który dodatkowo ostatni zakręt i prostą jedzie na stojaco) i zostaje wybrany zawodnikiem wyścigu. Gdyby to był wyraz uznania dla jakiegoś debiutanta albo zawodnika na Aprilii lub KTM-ie, to ok, ale dla 9-krotnego mistrza świata? Chyba, że głosujący na VR nie traktują go już do końca serio i uznają taką stratę do MM jako sukces. Jest jeszcze taka możliwość, że największa ilość głosów na VR to Prima Aprillisowy żart ;) Chociaż raczej nie, po GP Kataru VR też został uznany zawodnikiem wyścigu przyjeżdżając na 5 pozycji (wtedy chociaż odrobił sporo pozycji i przyjechał 0,6 s. za liderem).

  • Krótko: Nie lubię VR ale go szanuję. Jak widzę Vinialesa pod koniec pierwszej dziesiątki i Rossiego który walczy o podium w dobrym stylu to się wcale nie dziwię że ludzie na niego głosują. MM jeździ w innej lidze. Czy tylko ja chciałbym zobaczyć powtórkę ze startu Crutchlowa?

   • Długo: ja również nie zamierzam umniejszać osiągnięć VR. Natomiast wydaje mi się, że porównując MV do VR chyba większość zapomina, że MV w swoim debiutanckim sezonie na Yamasze zobył więcej punktów niz VR (daje do myślenia, prawda?), podsumowując 2 sezony wspólnej jazdy również zdobył więcej punktów.

    Ponadto w wygranych jest 3:0 w meczu MV vs VR.

    Kytykując MV warto byłoby pamiętać, że (pomimo sporych problemów) w ciągu ostatnich 2 lat okazał się lepszy od VR.

    Dodałbym jeszcze, że MV pokonał VR będąc, przynajmniej wg mnie (i nie tylko), numerem 2 w zespole, co raczej nie pomaga.

    Trzeba jednak przyznać Rossiemu, że rywalizuje jak równy z równym (no poza MM) z zawodnikami o pokolenie lub dwa młodszymi, co wiele mówi o jego determinacji i geniuszu (bo tego nikt nie powinien odmawiać 9-cio krotnemu mistrzowi świata).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
185 zapytań w 0,620 sek