Home / Artykuły / Wyścigi w zakładach bukmacherskich. Co obstawiać?

Wyścigi w zakładach bukmacherskich. Co obstawiać?

Im więcej, tym lepiej. Ta znana zasada często obowiązuje także w zakładach bukmacherskich. Firmy walczą o klientów i chcą zaproponować swoim graczom, jak najszerszy wachlarz możliwości. Jedną z gałęzi stanowią wyścigi. Jakie konkretnie można obstawiać?

Wyścigi, ściganie, rajdy, grand prix – te wszystkie słowa kojarzą nam się z jednym typem rywalizacji, gdzie chodzi o to, żeby być pierwszym na linii mety. Wyścigi są znane od wieków, w dawnych czasach wykorzystywano zwierzęta, a dzięki rewolucji przemysłowej i technologicznej – maszyny. Dziś do czynienia mamy z jednymi i drugimi. Zakłady bukmacherskie mają w swojej ofercie wiele różnych wyścigów do obstawiania. Jakie dyscypliny sportowe są najpopularniejsze?

F1 królową wyścigów na świecie

Formuła 1 nie tylko przyciąga największą oglądalność oraz największe pieniądze. Wyścigi cyklu Grand Prix F1 rozsiane są po całym świecie, na wielu kontynentach kibice mogą oglądać kierowców w swoich bolidach. Wyścigi na żywo w telewizji oglądają miliony, na torach wyścigowych też zasiadają tysiące fanów. Nic więc dziwnego, że wyścigi F1 są bardzo popularne i chętnie obstawiane w zakładach bukmacherskich. Można obstawiać zwycięzcę poszczególnych GP, czy całego sezonu oraz zespołów. Popularne są kupony na sesję kwalifikacyjną i H2H.

Żużel i kolarstwo

To też wyścigi, które mają długą tradycję i w Polsce cieszą się sporym zainteresowaniem. Żużel to sport, który w kilku krajach jest niezwykle popularny, w innych prawie nie istnieje w świadomości. Polska zalicza się do pierwszej grupy, bo Ekstraliga jest jedną z najsilniejszych lig w Europie, kibice mogą w akcji oglądać najlepszych żużlowców na świecie. Reprezentanci Polski odnoszą sukcesy zarówno indywidualne, jak i drużynowe. Żużlowe SGP wygrało w historii już dwóch żużlowców z Polski. Obstawiać można klasyczne zakłady, ale trzeba pamiętać, że w żużlu wpływ na wynik ma pogoda, jakość toru oraz forma sprzętowa i mentalna danego zawodnika. Kolarstwo też opiera się na wyścigach od startu do mety. W tym przypadku czynników mających ogromny wpływ na wynik jest bardzo wiele. Rodzaj wyścigu, ukształtowanie terenu, miejsce rozgrywania wyścigu. W kolarstwie mamy specjalistów od danych etapów – sprinterów na płaskich terenach, górali na górskich wyścigach.

NASCAR i rajdy – bukmacherska alternatywa

Nie wszędzie znajdziemy oferty na inne wyścigi. Jednak najlepsze zakłady bukmacherskie mają w zanadrzu ciekawe propozycje dla graczy. Za takie możemy uznać wyścigi serii NASCAR, rajdy samochodowe, czy MotoGP (Motocyklowe Mistrzostwa Świata). W tym przypadku trzeba już mocno zagłębić się w dany sport, posiadać szczegółową wiedzę na temat zespołów, kierowców oraz miejsc rozgrywania poszczególnych wyścigów. Z drugiej strony, gdy np. pasjonujemy się wyścigami amerykańskiej serii NASCAR, dużo łatwiej przewidzieć nam podział sił i zwycięzców pojedynczych wyścigów, czy całego cyklu.

Wyścigi konne i wyścigi psów wciąż popularne

Historycznie powiązane z zakładami bukmacherskimi są wyścigi konne i wyścigi psów. Ojczyzną tych sportów są Wyspy Brytyjskie i to właśnie tam rozwinęło się obstawianie zwycięzców tych wyścigów. Przez wieki największe gonitwy charakteryzowały się ogromnym zainteresowaniem i ogromnymi stawianymi kwotami na dane konie i jeźdźców. Mimo upływu lat w Anglii gonitwy wciąż przyciągają uwagę, także elit, bo jest to sport elitarny. Dyscypliny te poszły również z duchem czasu, bo dziś ciekawą alternatywą są wirtualne sporty, czyli komputerowo generowane wyścigi psów i wyścigi konne. Co prawda nie mamy do czynienia z prawdziwym koniem czy psem, ale zasady wyścigu i obstawiania są identyczne, jak w świecie realnym. Za wyniki odpowiada algorytm, co nie oznacza, że są one kompletnie nieprzewidywalne, bo gracz ma dostęp do historii wyścigów i statystyk. Jak widać, wyścigów jest bardzo wiele i każdy może znaleźć coś interesującego.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Źródło: art. sponsorowany
Fot. shutterstock.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.
Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
123 zapytań w 0,410 sek