Home / Artykuły / Zegarki Tissot inspirowane MotoGP. Poznaj zegarki Tissot T-Race

Zegarki Tissot inspirowane MotoGP. Poznaj zegarki Tissot T-Race

O punktualności szwajcarskich zegarków słyszał chyba każdy. To synonim niebywałej precyzji w odmierzaniu czasu. Marka Tissot poszła krok dalej, oferując zegarki silnie inspirowane MotoGP.

Zegarki Tissot i Moto GP

Marka Tissot już blisko dwadzieścia lat jest oficjalnym chronometrażystą MotoGP. Dziś ten związek dwóch pozornie mocno oddalonych od siebie branż jest bardzo znany w świecie miłośników wyścigów motorowych. To już nie tylko niebywałe wręcz zaangażowanie marki w tworzenie widowiska sportowego na najwyższym poziomie, ale także linia zegarków Tissot T-Race, wprost inspirowana duchem wyścigów motocyklowych.

Moto GP i Tissot wbrew pozorom mają ze sobą wiele wspólnego. Wyścigi motocyklowe to ciągłe doskonalenie technologiczne na wielu płaszczyznach, chęć przekraczania granic i osiągania niemożliwego. To też niebywałe piękno tego jakże trudnego i wymagającego sportu. Marka Tissot, chociaż działa na zupełnie innym polu, robi dokładnie to samo. Stawia przed sobą coraz trudniejsze wyzwania, opracowuje nowe technologie, wdraża nowości, przełamuje schematy, stawia sobie poprzeczkę bardzo wysoko i… przeskakuje ją, by po raz kolejny podwyższyć. Wieloletnia współpraca Tissota i MotoGP zaowocowała powstaniem zegarków pod każdym względem niezwykłych. To coś więcej niż urządzenie do mierzenia czasu. To coś więcej niż zegarek. To wyznacznik stylu i jakości życia.

Zegarki Tissot T-Race inspirowane imprezą MotoGP

Zegarki Tissot T-Race to propozycja nie tylko dla fanów sportów motorowych, chociaż nie ma co ukrywać – to przede wszystkim oni docenią subtelne, ale bardzo wyraźne nawiązania do konstrukcji motorów. Miniaturowe, na pierwszy rzut oka, zwyczajne wykończenia, w rzeczywistości są silnie wzorowane na częściach motorowych. Przyciski w kształcie podnóżków motoru, paski z wytłoczonymi protektorami przypominającymi do złudzenia te na oponach, czy tarcza zegarka, która tylko pozornie jest zwykłą tarczą. Wprawne oko fana motoryzacji dostrzeże tu podobieństwo do obrotomierza motocykla.

Nieprzypadkowo dominującym kolorem zegarków Tissot T-Race jest czerń. To barwa bardzo silnie kojarzona z wyścigami motorowymi i jazdą na motocyklach. W kolekcji Tissot T-Race czerń łączy się z grafitem, czerwienią, granatem, fioletem, srebrem i miedzią. Wiele można o tych zestawieniach powiedzieć, ale na pewno nie znajdzie się tu miejsca na słowa: subtelny, łagodny, jest dokładnie odwrotnie. To zegarki, które samym wyglądem sugerują, co kryje się pod miniaturową maską. Siła, odwaga, precyzja i nieograniczone możliwości. Chociaż nie powinno się oceniać niczego po samym tylko wyglądzie, w przypadku zegarków Tissot T-Race można zrobić wyjątek. Unikatowe wzornictwo, którego detale dostrzeże nie tylko fan motoryzacji, stało się wizytówką marki Tissot i jeszcze silniej połączyło linię zegarków Tissot T-Race z wyścigami motocyklowymi MotoGP.

Tissot T-Race – zegarek prawdziwego mężczyzny

Zegarki Tissot T-Race adresowane są do konkretnych grup odbiorców. Pierwsza to uczestnicy wyścigów motocyklowych. Tu pojawiają się nawet modele zaprojektowane i stworzone z myślą o konkretnych uczestnikach wyścigów MotoGP oraz o ambasadorach marki. Nie są to pojedyncze modele, można je kupić na przykład w sklepie https://www.zegarek.net/.

Warto zwrócić uwagę na kolorystykę zegarków dedykowanych ambasadorom – na ogół są utrzymane w kolorach startowych zawodnika. Na deklu koperty umieszcza się numer startowy. Tym samym zegarki te są do pewnego stopnia spersonalizowane.

Druga grupa to miłośnicy sportów motocyklowych, a także modnych i stylowych dodatków.

Zegarki Tissot T-Race to nie tylko wygląd, ale i funkcjonalność. Przede wszystkim są wodoszczelne, śmiało można w nich nurkować na głębokość do 100 metrów. Tym bardziej można nosić taki zegarek podczas deszczu, wziąć w nim prysznic, czy wykonywać proste prace domowe, które wymagają użycia wody.

Oczywiście żaden szanujący się mężczyzna nie kupuje zegarka tylko po to, by w nim zmywać. W przypadku zegarków Tissot T-Race, warto zwrócić uwagę na szafirowe szkło, bardzo twarde, odporne na zarysowania i uderzenia. Kwarcowy mechanizm szwajcarski to kolejny atut tego zegarka. Na tarczy poza godzinami, minutami i sekundami można odczytać datę i wskazania stopera. Możliwe jest zmierzenie czasu z dokładnością do 1/10 sekundy i skorzystanie z trzydziestominutowego licznika. Poszczególne funkcje mogą się różnic w zależności od pojedynczych modeli, dlatego warto obejrzeć wszystkie zegarki Tissot T-Race.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 1,226 sek