Home / Inne / 24h Le Mans: Walka Yamah we Francji i triumf GMT94

24h Le Mans: Walka Yamah we Francji i triumf GMT94

Dwa zespoły walczące na Yamahach do samego końca rywalizowały ze sobą o zwycięstwo na francuskim torze Bugatti. Ostatecznie po prowadzeniu przez dłuższy austriacki zespół YART musiał uznać wyższość rywali z zespołu GMT94. Różnica między tymi zespołami ostatecznie wyniosła niecałe dwadzieścia sekund, a podczas 24 godzin zawodnicy wyjeździli równo po 860 okrążeń. Trzecie miejsce wywalczył Kawasaki SRC Team.

Najlepszymi spośród motocykli w wersjach Superstock okazali się zawodnicy z zespółu Tati Team Racing (837 okrążeń) 22. zespoły nie ukończyły francuskiej edycji Mistrzostw Świata Wyścigów długodystansowych, w tym jak wiecie Polacy – Team LRP Poland, którzy musieli wycofać się przez awarię techniczną.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wstępne końcowe wyniki wyścigu 24 Le Mans, na torze Bugatti we Francji:

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: inf. prasowa

AUTOR: Kuba Owsianowski

Komentarze: 1

  1. Najbardziej kontrowersyjna była decyzja sędziów o nie ukaraniu Di Meglio za wypchnięcie Kawasaki. Wg mnie jak najbardziej kara się należała, a wtedy YART mógłby dojechać pierwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
172 zapytań w 0,600 sek