Home / Inne / Adrian Pasek w mistrzostwach Włoch na Misano po udanych testach i zwycięstwie w Poznaniu

Adrian Pasek w mistrzostwach Włoch na Misano po udanych testach i zwycięstwie w Poznaniu

Po udanych, dwudniowych testach na torze w Poznaniu, Adrian Pasek, filar sosnowieckiej ekipy Global-tech Racing, wystartuje w najbliższy weekend w wyścigach motocyklowych mistrzostw Włoch klasy Superbike na torze Misano.

21-letni Pasek rozpoczął tegoroczny sezon wyścigowy od wywalczenia podium podczas majowej, pierwszej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski na torze w Poznaniu. Na tym samym obiekcie, reprezentant ekipy Global-tech Racing spędził także w tym tygodniu dwa dni, dopracowując ustawienia swojej Aprilii podczas treningów Speed Day.

Motocyklista z Kolbuszowej nie tylko zakończył testy ze świetnymi czasami okrążenia, ale także wygrał kończący imprezę, wtorkowy wyścig, na którego starcie ustawiło się wielu czołowych, polskich zawodników. Dwudniowe treningi w Poznaniu były także przygotowaniem do wyjazdu do Włoch.

Już w najbliższy weekend Pasek razem z zespołem Global-tech Racing wystartuje w piątej rundzie motocyklowych mistrzostw Włoch klasy Superbike, na doskonale znanym z mistrzostw świata World Superbike i MotoGP torze Misano. Do rywalizacji zgłosiło się także wielu zawodników na co dzień ścigających się w międzynarodowej serii Superstock 1000, w której sosnowiecki zespół zamierza wystawić swojego 21-letniego podopiecznego jeszcze w czerwcu, podczas zmagań na torze Imola.

Weekend na Misano będzie również okazją do dalszej poprawy ustawień motocykla, tym razem korzystając z bezpośredniej pomocy włoskich inżynierów Aprilia Racing, którzy udostępnią Adrianowi nowy pakiet elektroniczny.

Podczas treningów Speed Day w Poznaniu, swoje motocykle po bardzo udanej pierwszej rundzie WMMP testowali także pozostali zawodnicy zespołu Global-tech Racing; Piotr Surowiec, Przemek Krajewski, Darek Orłowski i jeżdżący manager, Beniamin Bednarski. Wszyscy oni jednak na kolejny oficjalny start w zawodach poczekać muszą do lipcowej, drugiej rundy WMMP.

Sosnowiecki team ma już za sobą nie tylko debiut wyścigowy, ale także udział w Targach Autostrada w Kielcach, podczas których trzy pokazy jazdy stunterskiej wykonał Adrian Pasek, a autografy rozdawał m.in. podwójny zwycięzca z pierwszej rundy Rookie 600, Przemek Krajewski. Zespół zaprezentował również malowanie motocykla Paska na starty międzynarodowe.

Do ekipy w ostatnich tygodniach dołączyli także nowi mechanicy; odpowiedzialny za przygotowanie motocykla Adriana Paska, Wojtek Wcześniak oraz inżynier wyścigowy 21-latka, Damian Sapiński, odpowiadający również za ustawienia zawieszenia Mupo.

W ten weekend Adriana Paska czeka start w dwóch wyścigach mistrzostw Włoch klasy Superbike na torze Misano, a w ostatni weekend czerwca debiut w międzynarodowym pucharze Superstock 1000 przy mistrzostwach świata World Superbike na innym włoskim obiekcie, Imola. Więcej informacji o zawodnikach i zespole Global-tech Racing pod adresem www.global-racing.pl oraz na profilu „Global-tech Racing” na Facebooku.

Adrian Pasek

„Jestem bardzo zadowolony, ponieważ zespół Global-tech Racing przygotował dla mnie świetny motocykl, a współpraca z mechanikami układa się wyśmienicie, co miało swoje odbicie w wynikach podczas treningów Speed Day. Czeka nas jeszcze sporo pracy, ale idziemy w dobrą stronę i jestem przekonany, że razem zajdziemy bardzo daleko. Musimy jeszcze wprowadzić sporo zmian, szczególnie jeśli chodzi o elektronikę, ale Misano będzie ku temu idealną okazję. Tym bardziej, że możemy liczyć na pomoc i udostępnienie nowych rozwiązań przez inżynierów Aprilia Racing. Czeka nas w ten weekend bardzo dużo czasu na torze, dlatego jestem pewien, że wiele się nauczymy. Bardzo lubię tor Misano i cieszę się, że będę mógł wreszcie pojeździć moją Aprilią na innym obiekcie, ale nastawiamy się przede wszystkim na naukę i testy. Potem będziemy mieli dwa tygodnie na jak najlepsze przygotowanie się do debiutu w pucharze Superstock 1000 na torze Imola.”

Beniamin Bednarski

„Na treningach w Poznaniu pojawiliśmy się w nowym składzie pracującym nad motocyklem Adriana. Speed Day miał być pierwszym sprawdzianem naszej nowej ekipy i muszę przyznać, że zdaliśmy go śpiewająco. Motocykl był bardzo dobrze przygotowany, a Adrian pokazał bardzo dobrą formę, potwierdzając ją zwycięstwem w mocno obsadzonym wyścigu kończącym imprezę. Prosto z Poznania wybieramy się do Misano na rundę mistrzostw Włoch. Będzie to dla nas kolejny trening i test, choć na znacznie wyższym poziomie, ponieważ do rywalizacji zgłosiło się wielu zawodników z międzynarodowego pucharu Superstock 1000. Na Misano inżynierowie Aprilia Racing pomogą nam dopracować ustawienia elektroniki i udostępnią nowe podzespoły. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dwa tygodnie później planujemy debiut Adriana i zespołu Global-tech Racing w międzynarodowym pucharze Superstock 1000 przy MŚ World Superbike na innym włoskim torze, Imola.”

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Komentarze: 1

  1. Cieszy, że „młody” atakuje Europę a nie marnuje się w PL.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
184 zapytań w 1,359 sek