Home / Inne / Aegerter w MotoE

Aegerter w MotoE

Dominique Aegerter, które ostatnie lata spędził w serii Moto2, za rok będzie zawodnikiem ekipy Intact GP w serii MotoE. 29-latek jeździł w Moto2 od czasu powołania tej klasy, w 2010 roku. Odniósł jedno zwycięstwo – w GP Niemiec na 2014 roku, drugiego został pozbawiony po dyskwalifikacji w GP San Marino w 2017 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

MV Agusta, dla której Szwajcar jeździł w tym roku, ogłosiła wcześniej, że w przyszłorocznym składzie widzi w jego miejsce Simone Corsiego, który dołączył do Stefano Manziego. W MotoE Aegerter będzie jeździł w miejsce innego byłego zawodnika Moto2, Jesko Raffina. Będzie również pełnił rolę rezerwowego dla składu Moto2: Toma Luthiego i Marcel Schrottera.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Cóż… Moto E to na razie będzie klasa dla odpadków takich jak on, chociaż akurat ten coś swego czasu w Moto 2 znaczył

  2. Szkoda kontuzji z tamtego roku, do niej jezdzil w top 10

  3. Szkoda, liczyłem na WSS. Z drugiej strony MotoE podniesie swój poziom i pozbędą się starszych panów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
148 zapytań w 1,392 sek