Home / Inne / AF Racing jedzie w Alpe Adria po kolejne doświadczenie i punkty

AF Racing jedzie w Alpe Adria po kolejne doświadczenie i punkty

W ten weekend w holenderskim Assen odbywa się druga runda międzynarodowych mistrzostw Alpe Adria. W rywalizacji rzecz jasna nie mogło zabraknąć AF Racing Team – Ducati Toruń. To właśnie na rywalizacji w tym cyklu koncentruje się ekipa kierowana przez Dariusza Małkiewicza.

Zespół w Holandii będzie reprezentował Marko Jerman, który dołączył do teamu przed tegorocznym sezonem. Słoweniec startuje w bardzo silne obsadzonej klasie Superbike’ów. Szefostwo zespołu nie ukrywa, że nie liczy na walkę o zwycięstwo w tejże rundzie, jednak gwarantuje walkę o jak najwyższe możliwe miejsca.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jedziemy tam przede wszystkim po kolejne cenne doświadczenie – podkreśla Dariusz Małkiewicz, menedżer zespołu. – Trzeba pamiętać, co już niejednokrotnie podkreślaliśmy, że mamy w tym sezonie zupełnie nowy motocykl, który niewątpliwie ma duży potencjał, jednak dopiero się go uczymy. To właśnie jak najlepsze poznanie V-4-ki jest w tym sezonie dla nas priorytetem. Nie oznacza to jednak, że nie zamierzamy walczyć o jak najwyższe lokaty. Marko już podczas pierwszej rundy pokazał dobrą jazdę. Konkurencja jest bardzo mocna, ale tanio skóry z pewnością nie sprzedamy.

W pierwszej rundzie tegorocznego cyklu Alpe Adria, która odbyła się na Słowacji, na podium stanął Robin Kraaikamp. Tym razem reprezentant AF Racing nie będzie miał okazji zaprezentować swoich możliwości, gdyż w Assen klasa pucharowa, w której on startuje, nie będzie rywalizowała.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
166 zapytań w 0,444 sek