Home / Inne / Alex de Angelis kolejnym „weteranem” w MotoE

Alex de Angelis kolejnym „weteranem” w MotoE

Wygląda na to, że obsada przyszłorocznej serii MotoE niemal w całości będzie składała się z zawodników, którzy mają duże doświadczenie w cyklu grand prix. Ekipę Pramac Racing w tej elektrycznej serii będzie reprezentował Alex de Angelis.

Ma on na koncie 61 startów w MotoGP, raz stal na podium, a ostatnio jeździł tam w 2015 roku w zespole Ioda. Startowal tez w World Superbike.

Kliknij, aby pominąć reklamy

34-latek ma na koncie cztery zwycięstwa w 250ccm i Moto2. W pośredniej kategorii jako zawodnik zastępujący pojechał trzykrotnie jeszcze w sezonie 2017. Potem jednak zaprzestał ścigania i pełnił rolę menedżera dla Federico Fuligniego.

Drugim zawodnikiem zespołu Pramac będzie Australijczyk Josh Hook. Jest on aktualnym mistrzem FIM Endurance World Championship. Stawał tez na podium Suzuka 8 Hours.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. To podobnie jak w Formule E. Tam też w pierwszym sezonie było dużo kierowców, co kiedyś startowali w F1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
174 zapytań w 1,301 sek