Home / Inne / Anthony West przeprasza i chce wrócić do ścigania

Anthony West przeprasza i chce wrócić do ścigania

Anthony West ogłosił, że kiedy wygaśnie zakaz startów nałożony przez FIM, podejmie próbę powrotu do rywalizacji w World Superbike lub World Supersport. Australijczyk, były zawodnik Kawasaki w MotoGP, przeprosił także za niepochlebne komentarze w stronę federacji i niektórych zawodników, jakich udzielił w emocjach po swoim zawieszeniu w startach.

West dwukrotnie w swojej karierze był zawieszony przez Międzynarodową Federację Motocyklową za stosowanie niedozwolonych środków. Po raz ostatni w styczniu 2019. Mimo to, Australijczyk kontynuował jazdę w mistrzostwach Brazylii, które nie były objęte sankcjami FIM. Ostatecznie jednak i tam rozwiązano z nim kontrakt, a West dał upust swojej złości za pomocą mediów społecznościowych.

West publikował na facebooku wpisy z oskarżeniami w stronę FIM. Sugerował, że federacja pozwalała na oszukiwanie Marcowi Marquezowi w Moto2 poprzez specjalną elektronikę, a Valentino Rossiemu w 500ccm dzięki dostępowi do stworzonych tylko dla niego opon. FIM oskarżył natomiast o to, że doprowadziło do zerwania kontraktu z japońskim oddziałem Kawasaki, i utraty sponsora w Brazylii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W konsekwencji kara dla Westa została przedłużona aż do marca 2021 roku. Australijczyk opublikował film, w którym przeprosił za wcześniejsze komentarze, będące w jego opinii nieprawdziwymi.

“Jestem głodniejszy powrotu na motocykl niż kiedykolwiek. Chcę znowu cieszyć się sportem. W marcu 2021 roku odzyskam licencję i znowu będę na torze. Mam nadzieję, że jeszcze będę mógł wrócić do WSBK lub WSSP, albo mistrzostw Azji, gdzie wygrywałem wyścigi.” – powiedział Anthony West w załączonym poniżej oświadczeniu.

West, który ma już 39 lat, ma na koncie zwycięstwa w wielu seriach wyścigowych. Wygrał po jednym wyścigu 250ccm i Moto2, dwa razy w World Supersport, zwyciężał też w mistrzostwach Azji i mistrzostwach Brazylii.

Film można zobaczyć TUTAJ.

https://www.facebook.com/watch/?v=367392664710989

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Wielu powie, że to zwykły średniak, ale w deszczu potrafił nieraz pojechać naprawdę kozacko :)

    • Petrucci też na deszczu jest kozakiem. Redding i Smith też potrafili na mokrym poszaleć, ale na ogólny obraz zawodnika ma to wpływ co najwyżej niewielki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 0,414 sek