Home / Inne / Biesiekirski nie wystartuje w CEV Moto2 w Portimao

Biesiekirski nie wystartuje w CEV Moto2 w Portimao

19-letni Piotr Biesiekirski musiał wycofać się z rywalizacji w czwartej rundzie motocyklowych mistrzostw Europy Moto2, która w ten weekend odbywa się na Autodromo Internacional Algarve w Portugalii. Jedynego Polaka w stawce z udziału w sobotnich kwalifikacjach i niedzielnych wyścigach wyeliminowało mocne osłabienie spowodowane anginą. 

Choć wziął udział w czwartkowych i piątkowych treningach, w sobotę motocyklista ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic nie był już w stanie wyjechać na tor na kwalifikacje i razem z zespołem podjął decyzję o wycofaniu się z rywalizacji. Piąta runda mistrzostw Europy Moto2 odbędzie się za trzy tygodnie na hiszpańskim torze Motorland Aragon.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Już w czwartek nie czułem się najlepiej i nie wyjechałem z tego powodu na trzeci i ostatni trening dnia – mówi Piotr Biesiekirski. – Miałem nadzieję, że w kolejnych dniach poczuję się lepiej, ale w piątek byłem już bardzo mocno osłabiony, a dzisiaj w ogóle nie byłem w stanie nie tyle wyjechać na tor na motocyklu, co w ogóle dojechać rano na tor samochodem. Jazda w takim stanie byłaby nie tyle trudna, co po prostu niebezpieczna, dlatego nie mieliśmy innego wyboru, jak tylko wycofać się z rywalizacji. Piąta runda mistrzostw Europy obędzie się już za trzy tygodnie, dlatego liczę na szybki powrót do zdrowia i jestem pewien, że do tego czasu wrócę do pełni sił. Bardzo dziękuję mojej ekipie za ogromną pomoc w ten weekend oraz kibicom za słowa wsparcia”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 1,153 sek