Home / Inne / Biesiekirski po testach w Walencji. Wkrótce plany na 2022 rok

Biesiekirski po testach w Walencji. Wkrótce plany na 2022 rok

Piotr Biesiekirski przez dwa dni testował w Walencji motocykl z mistrzostw świata Moto2, na torze imienia Ricardo Tormo pokonując łącznie ok. 600 kilometrów.

20-latek, który na co dzień startuje w pełnym cyklu mistrzostw Europy Moto2, w mistrzostwach świata rywalizował już w tym sezonie dwukrotnie, z tzw. dziką kartą startując w wyścigach o Grand Prix Katalonii i Aragonii.

Do końca tego sezonu pozostał już tylko jeden wyścig mistrzostw Europy, który odbędzie się 21 listopada właśnie w Walencji. Dwudniowe testy motocykla z mistrzostw świata ekipa Pertamina Mandalika SAG Euvic zorganizowała jednak z myślą o sezonie 2022.

W przyszłym roku z prototypowych motocykli Moto2 napędzanych silnikami Triumpha korzystać będą już nie tylko zawodnicy mistrzostw świata, ale także mistrzostw Europy, w których obecnie używa się jednostek napędowych Hondy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„To były dwa pracowite i udane dni – mówi Piotr Biesiekirski. – Jesteśmy bliscy potwierdzenia naszych przyszłorocznych planów, ale niezależnie od ich szczegółów pewne jest jedno. W przyszłym roku będę się ścigał na motocyklu Moto2 z silnikiem Triumpha, ponieważ takie maszyny będą używane zarówno w mistrzostwach świata, jak i także w mistrzostwach Europy. Każde okrążenie na takim motocyklu jest więc dla mnie bardzo cenne. W Walencji przejechałem sporo okrążeń i miałem dobre tempo, co z pewnością niedługo zaprocentuje”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
167 zapytań w 1,196 sek