Home / Inne / Biesiekirski przed nowym wyzwaniem w Portugalii

Biesiekirski przed nowym wyzwaniem w Portugalii

Piotr Biesiekirski wystartuje w najbliższą niedzielę w dwóch wyścigach czwartej rundy motocyklowych mistrzostw Europy klasy Moto2. Jedynego Polaka w stawce czeka w portugalskim Portimao zupełnie nowe wyzwanie. 

Na drugą połowę sezonu zawodnicy ME Moto2 otrzymają bowiem całkowicie nowe opony, które wymagają nie tylko innego stylu jazdy, ale także ustawień motocykli. 19-latek korzystał już z nowego ogumienia startując rok temu w mistrzostwach świata, ale na zupełnie innej maszynie.

W ramach przygotowań do niedzielnych wyścigów zawodnik ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic wziął niedawno w Portugalii udział w oficjalnych, udanych, dwudniowych testach.

Weekend na torze Autodromo Internacional Algarve rozpocznie się z kolei już w czwartek, od oficjalnych treningów wolnych. Kwalifikacje czekają zawodników w sobotę, zaś niedzielne wyścigi zaplanowano na 12:00 i 15:00 polskiego czasu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Bezpośrednia relacja z niedzielnych zmagań na oficjalnym kanale YouTube cyklu, pod adresem https://youtu.be/ck8EVCGc8DY

„Po udanych testach jestem bardzo optymistycznie nastawiony do weekendu, choć w Portugalii czeka nas zupełnie nowe wyzwanie – mówi Piotr Biesiekirski. – Nowe opony wymagają całkowicie innego, bardziej agresywnego stylu jazdy, ale dobrze się na nich odnalazłem, a podczas testów szybko znaleźliśmy odpowiednie ustawienia. Weekend pokaże, jak poradzili sobie z tym rywale. Korzystałem już z tych opon rok temu w mistrzostwach świata, ale tamten motocykl zachowywał się na nich zupełnie inaczej niż maszyna z mistrzostw Europy, więc mimo wszystko to będzie spore wyzwanie”. 

„Bardzo lubię tor w Portimao – dodaje 19-latek. – Jest bardzo trudny, ale też szybki, ekscytujący i pełen sporych różnic poziomów. Rok temu na początku weekendu nie było mi łatwo się na nim odnaleźć, ale mimo wszystko w niedzielę byłem szósty w drugim wyścigu i do samego końca walczyłem o piątą pozycję. Mam więc nadzieję, że tym razem szybko złapiemy dobre tempo i w niedzielę przejedziemy dwa udane wyścigi”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Niech ukończy, gdzie, mnie nie obchodzi przy takim deficycie punktowym. Mają być punkty i kropka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
157 zapytań w 0,460 sek