Home / Inne / Biesiekirski przed wyjątkowym debiutem w Wielkiej Brytanii

Biesiekirski przed wyjątkowym debiutem w Wielkiej Brytanii

W najbliższy weekend Piotra Biesiekirskiego czekają nie tylko dwa wyścigi motocyklowych mistrzostw świata World Supersport na legendarnym, brytyjskim torze Donington Park, ale także… sceniczny debiut wokalny. 

Jedyny Polak w tegorocznej stawce mistrzostw świata ma za sobą już sześć wyścigów w klasie Supersport. Dwa kolejne starty czekają 22-latka w najbliższy weekend torze Donington Park, jednym z najpopularniejszych w kalendarzu serii WorldSBK.

W Wielkiej Brytanii podopieczny włoskiego zespołu Ecosantagata Althea Racing zaliczy również wyjątkowy debiut sceniczny.

Biesiekirski będzie jednym z zawodników, którzy wezmą udział – jako wykonawcy – w charytatywnym koncercie organizacji Two Wheels For Life, który odbędzie się w padoku toru Donington Park tuż po sobotnich wyścigach. W ubiegłym roku w jego trakcie udało się zebrać blisko 100 tys. zł na pomoc mieszkańcom Afryki.

Wyścigi na torze Donington Park odbędą się odpowiednio w sobotę i niedzielę o 16:15 polskiego czasu. Sobotni wyścig będzie można obejrzeć na żywo na antenie Eurosportu 2.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Tydzień po rywalizacji w Wielkiej Brytanii Biesiekirskiego czeka niemal „domowa” runda MŚ World Supersport, która odbędzie się w czeskim Moście, tuż przy polskiej granicy.

„Jestem bardzo podekscytowany weekendem na torze Donington Park – mówi Piotr Biesiekirski, startujący Ducati Panigale V2 z numerem 74. – Wyścigi motocykli produkcyjnych są w Wielkiej Brytanii bardzo popularne, dlatego zawsze panuje tutaj rewelacyjna atmosfera. Donington to także niesamowity, zróżnicowany obiekt, pełen zmian poziomów, szybkich i trudnych zakrętów oraz zakończony ciasną, bardzo techniczną sekcją. Smaczku zawsze dodaje tutaj też pogoda i podobnie może być w ten weekend. Dodatkową atrakcją będzie także coroczna akcja charytatywna organizacji Two Wheels for Life, w ramach której w słusznej sprawie zadebiutuję jako… wokalista. Wybrałem już utwór i nie mogę doczekać się mojego scenicznego debiutu. Tym bardziej że zarówno na trybunach jak w padoku pojawi się z pewnością wielu polskich kibiców”. 

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Redakcja

komentarze 2

  1. Miejmy nadzieje że wokal pójdzie mu lepiej niż ściganie .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
150 zapytań w 1,765 sek