Home / Inne / Biesiekirski punktuje w CEV Moto2 w Jerez

Biesiekirski punktuje w CEV Moto2 w Jerez

Piotr Biesiekirski zakończył trudny weekend w hiszpańskim Jerez de la Frontera zyskując sześć pozycji, przebijając się na dziewiąte miejsce i sięgając po kolejne w tym roku punkty podczas niedzielnego wyścigu czwartej rundy motocyklowych mistrzostw Europy Moto2. 

Po udanych treningach sobotnie kwalifikacje nie poszły po myśli 20-latka z ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic.

Jedyny Polak w stawce musiał rozpoczynać niedzielny wyścig z piętnastej pozycji, ale szybko przebił się do pierwszej dziesiątki, kończąc zmagania na dziewiątym miejscu i awansując na jedenastą lokatę w klasyfikacji generalnej sezonu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dwa kolejne wyścigi odbędą się już za dwa tygodnie w portugalskim Portimao.

„Kończę weekend w Jerez z dużym niedosytem – mówi Piotr Biesiekirski. – Po dobrze przepracowanych treningach sobota kompletnie nie poszła po naszej myśli. Problem techniczny i wywrotka podczas kwalifikacji oznaczały dopiero piętnaste pole startowe, ale mimo wszystko liczyłem na udany wyścig. Po starcie szybko przebiłem się do pierwszej dziesiątki, z czego jestem całkiem zadowolony, ale później brakowało mi nieco tempa, aby zbliżyć się do grupy przede mną. We znaki dawał mi się także bark, który poobijałem podczas wywrotki, ale do wyścigów w Portimao nie powinno to już być problemem”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 1,212 sek