Home / Inne / Biesiekirski testuje Aragonii przed startem sezonu CEV Moto2

Biesiekirski testuje Aragonii przed startem sezonu CEV Moto2

18-letni Piotr Biesiekirski ma za sobą udane, jednodniowe testy swojego prototypowego motocykla Moto2, na którym już za dwa tygodnie rozpocznie w Portugalii sezon wyścigowych mistrzostw Europy.

Biesiekirski pokonał w poniedziałek czterdzieści okrążeń hiszpańskiego toru Motorland Aragon, znanego kibicom nie tylko z CEV Moto2, ale także MotoGP.

Reprezentant ekipy Euvic Stylobike Good Racing w Aragonii przygotowywał się do lipcowych wyścigów na portugalskich torach w Estoril i Portimao, a jednodniowe testy były dla niego pierwszą w tym roku okazją do jazdy prototypowym motocyklem Moto2.

Zawodników CEV Moto2 czeka w tym roku jedenaście wyścigów podzielonych na pięć weekendów. Sezon rozpocznie się siódmego lipca w Estoril a zakończy pierwszego listopada w Walencji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Po siedmiomiesięcznej przerwie czułem się trochę, jakbym pierwszy raz wsiadł na motocykl Moto2, tym bardziej, że nie jest to maszyna łatwa w prowadzeniu – powiedział Piotr Biesiekirski. – Po koniec dnia czułem się już jednak dość komfortowo, nawet mimo niegroźnego uślizgu przedniego koła. W złapaniu tempa z pewnością pomogły mi niedawne treningi na różnych innych motocyklach, ale nic nie zastąpi jednak jazdy maszyną Moto2. Długą przerwę wykorzystałem także na jeszcze bardziej intensywne treningi fizyczne, dzięki czemu po całym dniu na torze czułem się świetnie. Pokonałem czterdzieści okrążeń skupiając się po prostu na wyczuciu motocykla, dlatego to była tak naprawdę dopiero rozgrzewka przed rozpoczynającym się za dwa tygodnie sezonem. Dobrze było również spotkać się z zespołem. Choć wszyscy mamy za sobą trudny okres, nastroje w garażu dopisywały. Teraz wszyscy nie możemy już doczekać się wyjazdu do Portugalii.”

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej, pod adresem www.pbk74.com .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 0,381 sek