Home / Inne / Blin ponownie w eliminacjach do Red Bull Rookies Cup

Blin ponownie w eliminacjach do Red Bull Rookies Cup

Daniel Blin ma za sobą bardzo udany i bardzo zapracowany sezon, a tak naprawdę to jeszcze nie koniec motocyklowych przygód w tym roku. Już w październiku rozpoczynają się kwalifikacje do przyszłorocznej edycji Pucharu Red Bull towarzyszącej całemu wydarzeniu które zwane jest MotoGP.

Rok temu Daniel Blin oraz Piotrek Biesiekierski (ubiegłoroczny triumfator Pucharu Polski Moto3) dostali już zaproszenie na eliminacje do Red Bull Rookies Cup. Młodzi zawodnicy wzięli udział w kwalifikacjach ale niestety zakończyły się one zbyt wcześnie by wtedy mówić o sukcesie. Na pewno zdobyte doświadczenie przydało się w dalszym wyścigowym rozwoju co w efekcie finalnym przełożyło plus.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Blin w tym sezonie wywalczył I miejsce w Pucharze Europy Stocksport 300 oraz I miejsce w Pucharze Polski Superstock 300. Poza tym 16-latek wystartował w holenderskim Pucharze Yamahy R3 Cup na torze Assen, gdzie kilkanaście dni później triumfował w wyścigu Supersport 300, który był kolejną rundą Motocyklowych Mistrzostw Niemiec IDM. Niespełna dwa tygodnie temu #222 wystartował z dziką kartą w Motocyklowych Mistrzostwach Świata w klasie 300 na torze Portimao, gdzie na 37. zawodników zajął 20. pozycję co było kolejnym udanym i cennym wydarzeniem w karierze młodego zawodnika.

Kliknij, aby pominąć reklamy

 

AUTOR: Kuba Owsianowski

komentarze 4

  1. Wreszcie się doczekaliśmy młodego zdolnego polskiego zawodnika, który ma szansę zaistnieć na stałe w jakiejkolwiek klasie mistrzostw świata, wierzę, że tym razem się uda i Daniel się zakwalifikuje, aż zacznę oglądać RRC :D

  2. Trzymam kciuki za Daniela. Mam nadzieje, że w tym roku się uda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
146 zapytań w 0,510 sek