Home / Inne / Cameron Beaubier odbił mistrzostwo MotoAmerica z rąk Eliasa

Cameron Beaubier odbił mistrzostwo MotoAmerica z rąk Eliasa

Cameron Beaubier na Yamasze po raz trzeci w karierze (po 2015 i 2016 r.) został mistrzem MotoAmerica w klasie Superbike. 25-letni kalifornijczyk wygrał w ten weekend ósmy wyścig w obecnym sezonie (był to drugi wyścig weekendu), mimo że warunki na torze New Jersey Motorsports Park były trudne – tor był mokry. Oba wyścigi można zobaczyć poniżej. W pierwszym triumfował Josh Herrin.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Baubier zdominował jednak drugi wyścig – prowadził od startu i na mecie skróconego do 18 okrążeń dystansu miał aż 13,65s przewagi nad drugim – kończącym karierę Rogerem Haydenem z Suzuki. To 32. zwycięstwo Beaubiera w amerykańskich wyścigach Superbike (wcześniej AMA, obecnie MotoAmerica).

Oznacza to, że jest już trzeci na liście pod względem liczby zwycięstw, ma ich tyle samo co Miguel Duhamel. Trzeci – z dużą stratą do Haydena – dojechał jego partner zespołowy, Toni Elias, który tym samym nie obronił tytułu mistrzowskiego z ubiegłego roku. Do końca sezonu pozostała już tylko runda w Alabamie, ale nie ma ona znaczenia jeśli chodzi o losy tytułu, bo Beaubier ma aż 81 punktów więcej od Eliasa.

Fot. facebook.com/cameronbeaubier

Kliknij, aby pominąć reklamy

 

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
166 zapytań w 0,473 sek