Home / Inne / CEV Moto2, Walencja: Biesiekirski siódmy w finale sezonu

CEV Moto2, Walencja: Biesiekirski siódmy w finale sezonu

Zakończyły się mistrzostwa Europy CEV Moto2. Na ostatni wyścig w tym roku powrócił Piotr Biesiekirski, który wcześniej pojechał w dwóch rundach, ale potem musiał opuścić dwa wyścigi z powodu kontuzji. Powrót był bardzo udany, ponieważ polski zawodnik zdobył dziewięć punktów za siódmą pozycję.

Biesiekirski na mecie był co prawda dziewiąty, ale dwóch rywali, którzy finiszowali na wyższej pozycji, zostało wykluczonych z wyścigu, i tym samym Polak przesunął się o dwie pozycje wyżej. Wcześniej w Aragonii Piotrek dwukrotnie zdobył punkty za 11. pozycje.

Wyścig wygrał Edgar Pons, który finiszował przed Hectorem Garzo i Jesko Raffinem. Już dawno mistrzostwo zapewnił sobie Szwajcar, który wygrał trzy wyścigi na początku sezonu. Pons zdecydowanie podkręcił wyniki w drugiej części sezonu i w sumie zwyciężał aż cztery razy, ale było już za późno na walkę o tytuł.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.