Home / Inne / Chmielewski gotowy na Misano

Chmielewski gotowy na Misano

Andrzej Chmielewski, dwukrotny motocyklowy mistrz Polski, w najbliższy weekend wystartuje w czwartej rundzie Pucharu Świata klasy Superstock 1000 na torze Misano w San Marino.

22-letni Chmielewski, najbardziej utytułowany i doświadczony polski zawodnik młodego pokolenia, w sezonie 2012 powrócił na tor po dwuletniej przerwie i po trzech rundach PŚ Superstock 1000 zajmuje szesnaste miejsce w klasyfikacji generalnej dzięki dwóm finiszom w punktowanej piętnastce.

Po pechowych zmaganiach na włoskim torze Monza, w połowie maja jedyny Polak w stawce PŚ wystartował w ramach treningu w drugiej rundzie motocyklowych mistrzostw Alpe Adria w czeskim Brnie, kończąc wyścig na siódmej pozycji, jako pierwszy z Polaków.

Chmielewski, a co dzień student trzeciego roku socjologii na warszawskiej akademii Leona Koźmińskiego, w najbliższy weekend wraca jednak do swojej etatowej serii podczas czwartej rundy PŚ Superstock 1000 na torze Misano.

Zawodnik zespołu Red Devils Roma na obiekcie w San Marino w przeszłości startował już trzykrotnie w motocyklowych mistrzostwach Europy klasy Superstock 600, choć w latach 2005-2006 wyścigi odbywały się w przeciwnym kierunku do obecnego. Mimo wszystko Polak liczy na walkę o miejsca w czołowej grupie oraz przynajmniej wyrównanie najlepszego finiszu tego sezonu – dziesiątego miejsca z wyścigu otwarcia na włoskiej Imoli.

Po trzech z dziesięciu rund, dosiadający Ducati 1098R, „Andrew” zajmuje szesnaste miejsce w klasyfikacji generalnej, w której tylko siedem punktów dzieli go od pierwszej dziesiątki. Niedzielny wyścig na torze Misano polscy kibice obejrzeć będą mogli na żywo na antenie Eurosportu 2 o godzinie 10:30. Więcej o Andrzeju Chmielewskim na jego fan page’u pod adresem www.facebook.com/AChmielewski37

Andrzej Chmielewski

„Czuję się bardzo dobrze. Wykorzystałem przerwę po ostatniej rundzie na intensywne treningi, ponieważ zdaję sobie sprawę, że na Misano będzie bardzo gorąco i kondycja będzie wyjątkowo ważna. Misano nie jest moim ulubionym torem, ale zespół dysponuje podobno świetnymi ustawieniami motocykla z poprzedniego sezonu. Testowałem tutaj zimą, ale były to moje pierwsze testy po dwuletnie przerwie, więc złapanie odpowiedniego rytmu i przypomnienie sobie toru podczas treningów będzie bardzo ważne, podobnie jak dobre pole startowe w kwalifikacjach. Co prawda startowałem tutaj trzykrotnie w mistrzostwach Europy, ale przez dwa pierwsze sezony ścigaliśmy się w przeciwnym kierunku, więc nie znam aż tak dobrze obecnej konfiguracji. Włoscy zawodnicy będą z pewnością bardzo szybcy, ale niedawno pokonałem jednego z nich, kiedy obaj wystartowaliśmy treningowo w serii Aple Adria w czeskim Brnie, co jest dla mnie dodatkowym zastrzykiem pewności siebie. W niedzielnym wyścigu celuję w pierwszą dziesiątkę.”

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 1,403 sek