Home / Inne / Co musisz wiedzieć o Suzuka 8 Hours 2017?

Co musisz wiedzieć o Suzuka 8 Hours 2017?

Jak pisaliśmy, w najbliższy weekend zawodnicy z całego świata będą zmagać się w najbardziej prestiżowym z długodystansowych wyścigów motocyklowych – Suzuka 8 Hours. O stawce, jaka pojawi się na słynnym japońskim obiekcie już pisaliśmy. Dziś kilka słów o terminarzu tegorocznej edycji.

Suzuka 8 Hours w 2017 roku jest ostatnią rundą cyklu FIM Endurance World Championship (FIM EWC). Wyjątkowość kalendarza polega na tym, że ten sezon rozpoczął się już w zeszłym roku. Zespoły podzielone są na dwie klasy: Formula EWC oraz Superstock. Listę zgłoszeń można zobaczyć POD TYM LINKIEM. Uwaga: to, że ktoś pojawił się na liście zgłoszeń, nie musi oznaczać, że będzie obecny na liście startowej.

Punktacja w finałowej rundzie sezonu jest nieco inna, niż we wcześniejszych wyścigach. Aby zagwarantować większe emocje, prestiż wyścigu podbito jeszcze podniesieniem do 150% ilości zdobywanych punktów. Punktację można zobaczyć POD TYM LINKIEM. Z kolei klasyfikacje sezonu 2016/2017 zobaczycie POD TYM LINKIEM. Jak widać, emocje będą gigantyczne, ponieważ nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte.

Dobrze – teraz czas na fundamentalne pytanie: gdzie oglądać? Patronem wyścigu jest stacja Eurosport, a więc wszystko co trzeba, będzie do zobaczenia na kanale Eurosport 2. Transmisja rozpocznie się o godzinie 4:15 rano w niedzielę, a więc kwadrans przed startem, a zakończy o 12:45. Więcej informacji na temat pobocznych programów POD TYM LINKIEM.  Śledzenie długodystansowego wyścigu mija się z celem bez live-timingu. Ten znajdziecie POD TYM LINKIEM.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jak więc wygląda harmonogram weekendu? Zawodnicy ścigają się w niedzielę, od godziny 11:30, przez osiem godzin, do 19:30. Są to oczywiście czasy w Japonii. Słońce nad torem zachodzi o godzinie 18:58, a więc końcówka rozgrywana jest już po zmroku. Dokładną rozpiskę weekendu – wraz z wszystkimi treningami – można zobaczyć POD TYM LINKIEM.

Chcecie zatem poznać wszystkie międzynarodowe gwiazdy, jakie biorą udział w tegorocznej edycji? Proszę bardzo! Poniżej wylistowane są nazwiska bardziej znanych zawodników. Choć nie wszystkie – organizatorzy nie wyszczególnili np. Anthony’ego Westa, który – jak już dobrze wiemy – zalicza wszystkie możliwe serie wyścigowe na całym świecie (w tym roku jeździ w World Supersport, w MotoAmerica oraz All Japan Road Racing – i to właśnie ze swoim azjatyckim teamem zgłosił się do Suzuka 8 Hours w klasie Superstock).


Kliknij, aby pominąć reklamy

 

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
113 zapytań w 0,378 sek