Home / Inne / Daniel Blin w finale selekcji do Red Bull Rookies Cup!

Daniel Blin w finale selekcji do Red Bull Rookies Cup!

We wtorek ruszyły przejazdy kwalifikacyjne do przyszłorocznej edycji pucharu Red Bull Rookies Cup – bardzo miło nam poinformować, że jedyny w tym roku polski zawodnik, który dostał się do kwalifikacji, przeszedł pierwszy jej etap. W środę będzie jeździć druga grupa, a finałowe, decydujące o awansie przejazdy odbędą się w czwartek. Dopiero po nich dowiemy się, czy Daniel dostanie się do Red Bull Rookies Cup. Trzymamy kciuki!

Poniżej krótka facebookowa wiadomość ekipy Wójcik FHP Racing Team:

“Nasz as jako pierwszy Polak w historii wszedł do finału selekcji do prestiżowego pucharu Red Bulla, którego wyścigi towarzyszą MotoGP. Grupa E Daniela była niesamowicie mocna. Odpadli z niej Niemcy, poza Danielem weszli tylko Włosi i to nie byle jacy! Zwycięzca wyścigu włoskich mistrzostw Moto3, Fusco, świeżo upieczony mistrz Włoch PreMoto3 250 Alfano i Marfurt, który walkę o tytuł w PreMoto3 125 przegrał dopiero podczas ostatniej rundy. A wśród nich nasz Pocket Rocket!”

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Dalej jadą też, z innych grup, aktualny mistrz Włoch Moto3, Spinelli, mistrz PreMoto3 125 Bertelle oraz grupa szybkich Niemców i Anglików. Odpadł z kolei m.in. Bahattin Sofuoglu, sześciokrotny mistrz Turcji i podopieczny słynnego Kenana, który pokonał nas w walce o złotą kamizelkę przed testami.

Razem przeszło aż 27 zawodników. Jutro max. drugie tyle wyjdzie z drugiej 50-tki i najszybsza 40-tka, góra 50-tka spotka się ponownie na torze trzeciego dnia, w czwartek. Z tej grupy do pucharu wejdzie najprawdopodobniej tylko dwunastu zawodników, więc zadanie wciąż jest trudne. Trzymajcie kciuki!

Daniel, jesteś wielki!”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: facebook.com/wojcikfhpracingteam/

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Czapki z glow! ale jeszcze jednak sporo roboty trzeba zrobic. Powodzenia Daniel, trzymam kciuki

  2. Wielkie Brawa, Nigdzie nie mogę znaleźć czasów. Ma ktoś może ? Trzymam kciuki za dziś

  3. Szacun i powodzenia dzisiaj!!!

  4. czasy chyba nie są udostępniane, zespół też nie chce zdradzać szczegółów. dziś Daniel jedzie o 11.30 i 15.00. wyniki pod wieczór. na 49 zawodników z finału, bodajże 12 dostaje angaż w RB Rookies Cup

  5. w porannej sesji Blin szybszy o 0,5 sek, niż we wtorek na slickach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
138 zapytań w 0,454 sek