Home / Inne / Daniel Bukowski i Andy Meklau mistrzami Alpe Adria 2013!

Daniel Bukowski i Andy Meklau mistrzami Alpe Adria 2013!

Pierwszego dnia ostatniej rundy tegorocznej serii Alpe Adria Daniel Bukowski zapewnił sobie tytuł w klasie Superstock 600. Zawodnik Suzuki GRANDys duo po pasjonującym wyścigu wygrał wyścig i potwierdził swoją dominację w tym sezonie. Po dzisiejszym sukcesie Daniel nie musi już startować w niedzielnym wyścigu.

Godzinę po Danielu tytuł w klasie Superbike przypieczętował Andy Meklau. Lider zespołu Suzuki GRANDys duo finiszował w sobotnim wyścigu na drugim miejscu, ale dwadzieścia punktów wystarczyło do mistrzostwa. Czwarte miejsce zajął Marko Jerman, który nadal odczuwa skutki kontuzji z Poznania.

W niedzielę ostatnie wyścigi sezonu. Daniel Bukowski nie wystartuje w swojej klasie, oszczędzając motocykl przed finałem mistrzostw Europy w Albacete. Andy i Marko rywalizować będą głownie o tytuły w mistrzostwach Austrii i Słowenii.

Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo:
Jestem dumny ze swoich zawodników. Daniel i Andy wykonali plan z nawiązką i już dziś możemy cieszyć się z tytułów. Mam nadzieję, że jutro wygramy też mistrzostwa krajowe Austrii i Słowenii.

Wyniki Slovakiaring sobota:

Superstock 600:
1 Daniel Bukowski
2 Jiri Klejch
3 Adrian Gyutai
4 Jakub Jantulik
5 Attila Magda

Superbike:
1 Jan Halbich
2 Andy Meklau
3 Janos Prosenik
4 Marko Jerman
5 Beto Camlek

Klasyfikacja generalna Alpe Adria:

Superstock 600:

1 Daniel Bukowski 167 pkt
2 Adrian Gyutai 118

3 Janos Chrobak 104

4 Luca Tommasini 81
5 Luka Decko 78

Superbike:
1 Andy Meklau 189
2 Jan Halbich 160
3 Marko Jerman 154
4 Irek Sikora 125

5 Berto Camlek 110

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
152 zapytań w 0,482 sek