Home / Inne / Danilo Petrucci z awarią na Dakarze już na 2. etapie

Danilo Petrucci z awarią na Dakarze już na 2. etapie

Danilo Petrucci zaliczył awarię motocykla KTM w swoim pierwszym Rajdzie Dakar już na 2. etapie. Zamierza jednak wrócić na trasę na specjalnych zasadach – otrzyma karę 11 godzin.

Petrucciego już od dawna prześladował pech jeśli chodzi o tegoroczny Dakar. Najpierw Włoch podczas przygotowań doznał kontuzji, potem wykryto u niego  COVID-19. Mimo tych przeciwności, rozpoczął rajd, i to od bardzo dobrych wyników. Po dwuczęściowym 1. etapie zajmował znakomite jak na debiutanta 13. miejsce. Jednak w poniedziałek dobra passa się skończyła.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na 115. km 2. etapu musiał się zatrzymać z powodu problemów technicznych. Nie był w stanie usunąć awarii i motocykl wrócił na biwak przy pomocy helikoptera. Jednak to nie koniec rywalizacji w tegorocznym rajdzie. Maszyna zostanie naprawiona, a Petrucci pojedzie dalszą część rajdu z karą 11 godzin. Dla niego najważniejsze jest jednak zbieranie doświadczenia przed kolejnymi rajdami terenowymi.

Fot. KTM

Kliknij, aby pominąć reklamy

komentarze 4

  1. Moim zdaniem Petrux wystartuje jeszcze w innej serii, bo taki Dakar w którego jeszcze nie ukończył to raczej nie koniec 2022. Osobiście licze na MotoAmerice.

  2. Trzynaste miejsce i wszystko w temacie ;). Niech ktoś zaprzeczy, że ta 13 ma coś w sobie …

  3. Macie nieaktualne dane Pettrux jest na 130 miejscu w Rajdzie Dakar po 4 Etapach z 12

  4. Zaliczył pierwsze etapowe zwycięstwo już w pierwszym starcie w Dakarze. Szacun

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
160 zapytań w 1,289 sek