Home / Inne / Debiutant z MotoGP trafi do Superstock 1000

Debiutant z MotoGP trafi do Superstock 1000

Mike Jones

Mike Jones, który zadebiutował w minionym sezonie w MotoGP za Hectora Barberę w zespole Avintia Ducati, otrzymał szansę startów w cyklu European Superstock 1000 w barwach zespołu Aruba.it Racing Junior Team, korzystającego z motocykli Panigale. Jest to fabryczna ekipa Ducati w STK1000, jak i w World Superbike.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jones, protegowany Troy’a Baylissa, w zeszłym roku wygrał mistrzostwa Australian Superbike, dzięki czemu mógł przenieść się na arenę międzynarodową. Pojechał w dwóch wyścigach WSBK i jeden w MotoGP. W obu seriach udało mu się zapunktować. Australijczyk ma jeszcze pewne doświadczenia z European Stock 600, gdzie w latach 2012 i 2013 wystartował w dziewięciu rundach. Drugim zawodnikiem juniorskiej ekipy Ducati będzie Michael Ruben Rinaldi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 0,464 sek