Home / Inne / Dunlop SportSmart TT zwycięzcą „ślepej próby” czasopisma Fast Bikes

Dunlop SportSmart TT zwycięzcą „ślepej próby” czasopisma Fast Bikes

Brytyjskie czasopismo motocyklowe Fast Bikes ogłosiło Dunlop SportSmart TT niekwestionowanym zwycięzcą ślepego testu torowego, w którym porównano sześć najnowszych opon klasy hypersport. Produkt brytyjskiej marki imponował pewnością prowadzenia i doskonałymi osiągami.

Mike Booth z redakcji Fast Bikes, zasiadając za sterami Yamaha YZF-R1M (rocznik modelowy 2018), ocenił kierowalność, stabilność i przyczepność każdej opony. Test odbył się na słynącym z trudnych warunków torze Cadwell Park, zwanym „brytyjskim mini-Nürburgringiem”, ze względu na różnice wysokości i ślepe zakręty z ujemnym kątem pochylenia kół. Ten 3,5-kilometrowy obiekt jest jednym z najbardziej wymagających na mapie brytyjskich rozgrywek wyścigów Superbike, a tym samym idealnym miejscem do testowania opon.

Badanie przeprowadzono w formie ślepej próby1. Podczas kolejnych przejazdów, Booth nie wiedział, która opona została zamontowana na motocyklu, a wsiadając nie miał możliwości obejrzenia ściany bocznej ani bieżnika. W ten sposób zapewniono uczciwość i neutralność testu.

Ekspert zwrócił uwagę na wysokie osiągi opony Dunlop SportSmart TT. „Przód był przez cały czas na tyle stabilny, że mogłem z dużą pewnością siebie hamować mocniej i wjeżdżać w zakręty na hamulcu” – powiedział Booth.

Uzyskując dobre wyniki w porównaniu z oponami bardziej przystosowanymi do jazdy torowej, SportSmart TT wykazała się wyjątkowymi osiągami w zakrętach, dając motocykliście poczucie pewności umożliwiające pełne wykorzystanie możliwości motocykla. Zdaniem Fast Bikes „Produkt Dunlopa to opona drogowa, ale jej zachowanie najbardziej przypomina ogumienie torowe”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ocena Bootha była jednoznacznie pozytywna. „Opona Dunlop jest wyraźnym zwycięzcą tego testu. Nie wiedziałem, na jakiej oponie jadę, ale od razu zorientowałem się, że będzie najlepsza. To był czwarty testowany komplet – żadna wcześniejsza ani późniejsza opona nie mogła się z nią równać”.

Luca Davide Andreoni, menadżer marketingu Dunlop Motorcycle w Europie, powiedział: „Komentarz Bootha doskonale podsumowuje pozycjonowanie i zastosowanie opony Dunlop SportSmart TT. To najnowszy produkt w naszym asortymencie hypersport. Oferujemy oponę drogową, która jest gotowa na tor. Pozycjonujemy ją między oponą sportową, drogową SportSmart 2 MAX, a wyścigową Dunlop GP Racer D212, zaś model D213 GP Pro reprezentuje najwyższy poziom dla wyścigów wymagających opony z bieżnikiem. Co istotne, wszystkie te modele zostały wprowadzone w ciągu ostatnich dwóch lat, dzięki czemu Dunlop ma najaktualniejsze portfolio produktów hypersport na rynku”.

Zwycięstwo w teście Fast Bikes jest drugim istotnym wyróżnieniem dla SportSmart TT tego lata. Opona otrzymała tytuł „najlepiej prowadzącej się” w teście na suchym torze, przeprowadzonym przez niemieckie czasopismo „PS”. Przyznając 28 z 30 możliwych punktów, testerzy określili SportSmart TT jako najlepszą w prowadzeniu: „Dzięki ostremu konturowi opony przedniej, produkt Dunlop wyróżnia się stabilnością w zakrętach, bez żadnych nerwowych zachowań”.

Wyjątkowe osiągi Dunlop SportSmart TT to zasługa połączenia technologii przeznaczonych dla wyścigów. Rozwiązanie NTEC RT umożliwia obniżenie ciśnienia w oponie tylnej na czas wyścigu, co zwiększa powierzchnię styku i maksymalizuje przyczepność. Bieżnik Speed Vent – o specjalnie obliczonym wzorze – otwiera się i zamyka podczas kolejnych obrotów opony, tworząc efekt wentylacyjny, który poprawia rozpraszanie ciepła.

Dunlop jest jednym z wiodących producentów opon klasy high performance, odnoszącym ogromne sukcesy w dziedzinie sportów motorowych. Marka jest partnerem technicznym zespołów Suzuki Endurance Race Team, Honda Racing i GMT94 Yamaha w wyścigach Endurance, zespołów Kawasaki i Team HRC w wyścigach MXGP oraz oficjalnym dostawcą opon dla Mistrzostw Świata FIM w wyścigach klasy Moto2 i Moto3, oraz odnoszącą największe sukcesy marką oponiarską w wyścigach Isle of Man TT. Idąc za nieustającym pragnieniem podnoszenia przyjemności z jazdy, Dunlop oferuje motocyklistom dynamikę oraz wytrzymałość, jakie daje się uzyskać tylko dzięki najnowszym technologiom oponiarskim. Opony Dunlop montowane są jako standardowe wyposażenie w takich markach, jak Aprilia, Benelli, Harley Davidson, Honda, Husqvarna, Kawasaki, KTM, Moto Guzzi, MV Agusta, Piaggio, Suzuki, Triumph i Yamaha. Więcej informacji na Dunlop można znaleźć na stronie www.dunlop.eu Twiterze @DunlopMoto.oraz na Instagramie @dunlopmotopolska.

inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
168 zapytań w 0,472 sek