Home / Inne / FIM CEV ruszy jeszcze przed MotoGP

FIM CEV ruszy jeszcze przed MotoGP

Kolejne serie wyścigowe wracają do rywalizacji. Po tym, jak ściganie rozpoczęto na dobre w Stanach Zjednoczonych, gdzie ruszył cykl MotoAmerica, już za dokładnie miesiąc ruszy również seria FIM CEV – mistrzostwa Europy, na które ponownie szykuje się Piotr Biesiekirski. Wyścigi rozpoczną się od dwóch rund w Portugalii.

Najpierw zawodnicy spotkają się na torze Estoril podczas wyścigów 7 lipca, by potem udać się na inny portugalski obiekt – do Portimao. Oznacza to aż cztery wyścigi w przeciągu jednego tygodnia – po dwa na każdym z torów. MotoGP ma ruszyć tydzień później, od dwóch rund w Hiszpanii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na obu torach w Portugalii odbędą się wyścigi takich serii jak juniorskie mistrzostwa świata Moto3, mistrzostwa Europy Moto2, w których jeździ Biesierkski i European Talent Cup. Dodajmy, że mistrzostwa te, podobnie jak MotoGP, mają tego samego organizatora: hiszpańską Dornę.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. a dawali mi łapki w dół gdy mówiłem że CEV ma lepiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
168 zapytań w 1,547 sek