Home / Inne / FIM zadecydowała – Rosjanie i Białorusini nie wystartują w wyścigach

FIM zadecydowała – Rosjanie i Białorusini nie wystartują w wyścigach

Choć trwało to długo, federacja motocyklowa FIM podjęła decyzję w kwestii startów zawodników z Rosji i Białorusi w imprezach, odbywających się pod egidą tej federacji. Zawodnicy legitymujący się licencją rosyjską i białoruską nie będą mogli z nich skorzystać, a więc oznacza to absolutny zakaz startów. Nie będą także wydawane nowe licencje.

Decyzja ma oczywiście związek z napaścią Rosji na terytorium Ukrainy i wywołanie na jej terenie wojny. Zakaz dotyczy także Białorusi, za wspieranie inwazji. Wcześniej swoje decyzje ogłosiła federacja samochodowa FIA, jednak nie była aż tak surowa jak FIM, nakazując jedynie Rosjanom starty pod neutralną flagą.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Już wcześniej FIM informowała o odwołaniu wszystkich imprez na terytorium Rosji. Z uwagi na wojnę na Ukrainie, zawieszeni w swoich działaniach będą także działacze z Rosji i Białorusi. Także rosyjskie zespoły nie będą mogły startować w seriach pod patronatem federacji FIM.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Wyścigi motocyklowe na szczęście niewiele na tym stracą. Ani rosyjskich zespołów, ani sponsorów – czy to w MotoGP czy WorldSBK. Ostatni raz była runda na Moscow Raceway w 2013r., która jednak nie będzie zbyt dobrze zapamiętana…
    Spośród kierowców jedynie Vladimir Leonov zdołał trzykrotnie zdobyć podium w Supersportach, a tak to raczej nic w wyścigach motocyklowych nie osiągnęli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
175 zapytań w 1,262 sek