Home / Inne / Giacomo Agostini – przyszłoroczna impreza urodzinowa na Sachsenringu

Giacomo Agostini – przyszłoroczna impreza urodzinowa na Sachsenringu

giacomo-agostini

Przy okazji obchodów 90-tej rocznicy powstania Sachsenringu, w przyszłym roku w dniach 16-18 czerwca, podczas weekendowych wyścigów klasyków, swoje 75-te urodziny będzie świętował wielokrotny Mistrz Świata Giacomo Agostini.

Sukces Włocha pod względem wygranych GP jak do tej pory jest nieosiągalny dla aktualnie startujących zawodników. Giacomo ma na swoim koncie 122 wygrane wyścigi, (drugi w tej kwalifikacji Valentino Rossi – 114) w 159 na 194 wyścigi stawał na podium, a na Sachsenringu w ramach Motocyklowych Mistrzostw Świata w latach 1966-1972, aż jedenaście razy wygrywał – w kilku klasach. Siedmiokrotny Mistrz w klasie 350ccm, ośmiokrotny w 500ccm, i pięciokrotny podwójny Mistrz Świata – osiągi które czynią go już legendą.

W dniach od 16 do 18 czerwca 2017 roku, Agostini wróci na tor w Niemczech, by uczcić 90-tą rocznicę powstania obiektu, ale i także by świętować swoje 75-te urodziny, które obchodzi dokładnie 16 czerwca.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wyścigi klasyków z serii ADAC, w przyszłym roku odbędą się już po raz czwarty. W minionym sezonie imprezę odwiedziło blisko 30 tys. osób. Jest to jedyne wydarzenie w Niemczech podczas którego zabytkowe już samochody i motocykle wyścigowe startują ponownie w wyścigach. W przyszłym roku, podczas tego nietypowego weekendu możemy liczyć na otwarty padok, dostęp do pit-lane, autografy, rozmowy i zdjęcia z Mistrzem.

Bilety dostępne na początku grudnia pod adresem: www.sachsenring-classic.de

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: speedweek.com

 

AUTOR: Kuba Owsianowski

komentarze 2

  1. Huehue, oby już bez rekordu. Takie są moje życzenia dla niego huehue

  2. Życzę mu z całego serca aby stracił rekord zwycięstw :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
180 zapytań w 1,333 sek