Home / Inne / Honda rozpoczyna obronę tytułu w FIM EWC od zwycięstwa w Bol d’Or

Honda rozpoczyna obronę tytułu w FIM EWC od zwycięstwa w Bol d’Or

Aktualni mistrzowie świata, motocykliści ekipy F.C.C. TSR Honda France rozpoczęli sezon FIM EWC 2018-2019 od zwycięstwa w 24-godzinnym wyścigu Bol d’Or na torze Paul Ricard na południu Francji.

Do mistrzów świata, Freddy’ego Foraya i Josha Hooka, dołączył w tym sezonie Francuz Mike di Meglio. Zmieniając się za sterami Hondy CBR1000RR, reprezentanci ekipy F.C.C. TSR Honda France pokonali na torze Paul Ricard aż 698 okrążeń, czyli blisko cztery tysiące kilometrów, po zaciętej walce rozpoczynając sezon od zwycięstwa z przewagą niecałej minuty i zgarniając komplet punktów do klasyfikacji generalnej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Na początku wyścigu mieliśmy trochę problemów i wypadliśmy z czołówki, ale nie poddawaliśmy się, szybko odrabialiśmy straty i wróciliśmy na prowadzenie – powiedział Mike di Meglio. – To był mój pierwszy wyścig w nowej ekipie i na nowej dla mnie Hondzie, dlatego czekało mnie sporo nauki, ale z wyjazdu na wyjazd czułem się coraz lepiej i byłem coraz szybszy. To będzie dobry sezon.”

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Najbrzydszy motocykl w stawce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
176 zapytań w 1,326 sek